Tajemniczy tryb Battlefield 2042 to zabawa w zestrzeliwanie satelitów – głosi przeciek

Battlefield 2042 - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Dziś wreszcie zobaczymy tryb Hazard Zone do Battlefield 2042. Choć do pokazu zostało jeszcze parę godzin, do sieci wyciekły właśnie kolejne szczegóły.

Wiarygodny insider, Tom Henderson, podzielił się szczegółami „fabuły” trybu oraz zarysem rozgrywki. Naszym celem w Hazard Zone będzie zestrzeliwanie oraz odzyskiwanie satelitów. Nie ma co jednak liczyć na sianie chaosu w kosmosie – nasze cele będą na niskiej orbicie.

W roku 2040, światowy blackout spowodował zmniejszenie całkowitej liczby satelitów o 70%.
Zarówno USA jak i Rosja wystrzeliwują nowe satelity na niską orbitę, co staje się nowym sposobem zbierania informacji o przeciwniku.

Satelity zbierają zdjęcia map cieplnych, zdjęcia lotnicze, skany tożsamości itp.

Satelity są zestrzeliwane przez przeciwne mocarstwo, gdy tylko znajdą się nad ich terytorium, pozwalając siłom okupacyjnym (które, jak zakładam, są SI) na zbieranie informacji. Twoim zadaniem jest zdobycie ich.

– pisze Tom Henderson na Twitterze

Brzmi to bardzo intrygująco. W trybie rzekomo zmierzy się ze sobą stosunkowo niewielu graczy, więc mamy tu do czynienia z bardziej kameralnym wariantem zabawy. Plotki głoszą też, że Hazard Zone ma przypominać nieco słynne Escape From Tarkov. Zapowiada się ciekawie i miejmy nadzieję, że w praktyce wyjdzie to równie dobrze, jak brzmi w przeciekach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie