Nowe szczegóły na temat BF2042 Hazard Zone. Insider zdradza zaskakująco małą liczbę graczy

bf2042 skok ze spadochronem
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Oficjalna prezentacja Hazard Zone z BF2042 zaplanowana została na jutro. Tymczasem insiderzy już teraz zdradzają pierwsze szczegóły na temat zagadkowego trybu.

BF2042 ma docelowo mieć do zaoferowania tyle, że brak trybu single-player staje się mało istotną wadą. Tryb Portal, klasyczne zmagania multiplayer i… Hazard Zone. No właśnie, ale czymże jest ten Hazard Zone?

BF2042 Hazard Zone dla 32 i 24 graczy?

DICE oficjalnie poinformowało, że pierwsze szczegóły na temat zagadkowego trybu poznamy już jutro, czyli 14 października. Oficjalny stream zaplanowany został na godzinę 17:00. Do tego czasu możemy posiłkować się przypuszczeniami i… insiderami, rzecz jasna.

Tom Henderson to osoba dość dobrze obeznana w branży gier wideo, a już szczególnie, gdy chodzi o CoD-y i BF-y. Zdradził za pośrednitwem Twittera nowe informacje na temat Hazard Zone. Wedle jego tweeta w HZ zmierzą się maksymalnie 24 osoby w wersji gry na PS4 i XONE oraz 32 osoby na PS5, XSX|S i PC. Jakoś… mało, nie?

Z jednej strony tak, z drugiej – nie do końca. Wielu fanów gry błędnie zakłada, że HZ będzie „kolejnym battle royale”, choć DICE wkłada wiele wysiłku, aby naprostować tę kwestię. Liczby przedstawione przez Hendersona wskazują, że w grze w wersji na stare konsole weźmie udział 6 drużyn po 4 osoby, a na nowe i PC – 8 drużyn po 4 osoby.

Nie znamy szczegółów trybu, oprócz tego, że ten ma być wzorowany niejako na Hunt: Showdown czy Escape From Tarkov i stawia bardziej na survival. Drużyny wrzucone zostaną na rozległą mapę i będą musiały dotrzeć do helikoptera ewakuacyjnego, zbierając po drodze niezbędne wyposażenie. Ten enigmatyczny opis również pochodzi od nieoficjalnych źródeł. Na konkretne szczegóły musimy poczekać do jutra.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie