Battalion 1944 zafunduje nam powrót do II wojny światowej

Tytuł jest wzorowany na takich perełkach, jak Call of Duty 2, Medal of Honor oraz Battlefield 1942.

Macie dosyć futurystycznych strzelanin i tęsknicie do wirtualnych okopów II wojny światowej? Studio Bulkhead Interactive zapowiedziało sieciową grę, która powinna Was zainteresować.

Battalion 1944 powstaje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One i powinno zadebiutować na rynku w przyszłym roku. Twórcy gry obiecują rozwinięcie pomysłów z CoD 2 czy kultowego Medal of Honor i zaznaczają, że w ich produkcji nie będzie futurystycznych elementów. Odpalając tytuł wcielimy się w żołnierza piechoty, który powalczy w lokacjach, które odwzorowano na podstawie tych istniejących w rzeczywistości. Wszystko ma udźwignąć silnik Unreal Engine 4. Poniższe materiały pozwalają podejrzeć, jak Battalion 1944 prezentuje się na obecnym etapie rozwoju.


Gra od studia Bulkhead Interactive pozwoli na sieciową zabawę w klasycznych trybach deathmatch, capture the flag oraz domination. Pojawią się również inne, lecz póki co, deweloperzy nie zdradzają nawet ich nazw.

Battalion 1944 ma trafić – choć nie wiemy jeszcze kiedy – na Kickstartera, gdzie twórcy liczą na zebranie 100 tys. funtów. Cały budżet gry ma wynieść natomiast 300 tys. funtów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Fryko

    Na razie kiepsko to wygląda. Już Medal of Honor Airborne lepiej się prezentuje. Oby wykorzystali potencjał silnika UE 4.

606 Shares
Share606
+1
Tweet