Battalion 1944 – nowy trailer i kampania fabularna, której raczej nie dostaniemy

Twórcy planują stworzenie rozbudowanej kampanii, lecz potrzebują na to pieniędzy.

Zapowiedź Battalion 1944 została ciepło przyjęta przez graczy m.in. ze względu na proponowaną tematykę. Nie uraczymy tutaj futurystycznych gadżetów, lecz jedynie okopy i klimaty II wojny światowej. Szkoda, że studio Bulkhead Interactive stawia jedynie na rozgrywkę sieciową, ponieważ nie ma to jak dobra kampania fabularna (bez ujmy dla multi naturalnie).


Wygląda jednak na to, że tryb fabularny w Battalion 1944 jest rozważany, lecz żeby został zrealizowany, zbiórka na Kickstarterze musiałby osiągnąć pułap 1,2 mln funtów. Do końca akcji pozostało 6 dni, a gracze wpłacili póki co lekko ponad 263 tys. funtów. Sfinansowanie kampanii jest zatem naprawdę mało realne.

W zasięgu ręki są natomiast inne cele, na które jeszcze jest spora szansa. Jeśli deweloperzy dozbierają do 275 tys. funtów, Battalion 1944 dostanie Obóz Treningowy, po przekroczeniu 300 tys. funtów w grze znajdzie się kolejna lokacja do multi (D-Day), jeśli licznik przebije 325 tys. funtów, pogramy Brytyjczykami. 400 tys. funtów przeniesie nas natomiast na front wschodni, gdzie wcielimy się w żołnierzy Armii Czerwonej.

Przy okazji deweloperzy wypuścili świeżutki trailer Battalion 1944. Przypominamy, że tytuł szykowany jest na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Premiera w maju przyszłego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 Shares
Share9
+1
Tweet