Batman z brodą? Bohater anulowanej gry wygląda trochę jak Geralt

Batman Beyond szkic-min
Newsy

Batman z brodą? Jego syn jako nowy mroczny rycerz? To wszystko miało znaleźć się w anulowanej grze Batman Beyond. Dostaliśmy szkice koncepcyjne przygotowane z myślą o produkcji.

Batman Beyond mogło okazać się dla gier wideo o Batmanie tym, czym Powrót Mrocznego Rycerza był dla komiksów.

Batman w anulowanej grze

Być może byliśmy o krok od zapowiedzi nowej gry z uniwersum Arkham. Już wcześniej słyszeliśmy plotki, jakoby Warner Bros. Montreal pracowało nad kolejną pozycją z uwielbianej serii o mrocznym rycerzu. Niestety (a może i stety?) skupiono się na Gotham Knights, a intrygujący Batman Beyond został anulowany.

Rocksteady, czyli twórcy całej serii Arkham już nie zajmują się tą marką. Zamiast tego pracują w pocie czoła nad ciekawym Suicide Squad: Kill the Justice League. Warner Bros. Montreal dłubie za to przy Gotham Knights. Co z samym Batmanem? Od niego najpewniej musimy trochę odpocząć. A wcale nie musiało tak być.

Na Twitterowym koncie Batman Arkham Videos pojawiły się szkice koncepcyjne autorstwa Gorana Bukvica. Jeden z artystów WB zajmował się nieogłoszoną grą o Batmanie. Jak widać na załączonych obrazkach – bohater zyskałby brodę i najpewniej byłby już nieco za stary na nocne eskapady po mieście. Dlatego też jego miejsce miałby zająć jego syn, Damian, który byłby głównym bohaterem produkcji. Zaledwie parę obrazków od razu budzi skojarzenia z klasycznymi komiksami o “starszych wersjach” wielkich bohaterów jak choćby Powrót Mrocznego Rycerza czy Old Man Logan.

Źródło: ArtStation/ Goran Bukvic

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie