Gra będąca wielkim hitem znika ze sklepów. Nagle stała się tylko dla dorosłych

Balatro, gra będąca hitem, znika ze sklepów i staje się 18+ | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Balatro to jeden z najświeższych gamingowych hitów. Przez nagłe zamieszanie z kategorią wiekową wyleciał ze sklepów i stał się jedynie 18+.

Tytuł z miejsca stał się hitem, zdobywając na Steam “przytłaczająco pozytywne opinie”. Jest ich obecnie ponad 12 tysięcy, także to gigantyczna grupa ludzi, którzy dosłownie pokochali tę produkcję. W recenzjach od krytyków pojawiają się nawet oceny 10/10. Możemy być więc pewni, że mówimy o hicie, ale nie takim bez skazy. Pozycja zniknęła bowiem z części dystrybucji. Wygląda na to, że chodzi m.in. o cyfrowy sklep Nintendo eShop w części krajów europejskich i w Australii.

Balatro znika ze sprzedaży

Wszystko przez to, że gra w zasadzie z dnia na dzień dostała zmienioną kategorię wiekową. Balatro było przewidziane dla wszystkich graczy od 3 roku życia, ale nagle dostała rating 18+. To gigantyczna zmiana, która podyktowana ma być powiązaniami z pokerem. Co ciekawe, w grze nie ma mikropłatności ani wewnętrznego sklepu czy loot boksów. Do tego sama rozgrywka nie jest prawdziwą wersją pokera, a dość kuriozalną wariacją. Mimo wszystko nawet to nie pomogło.

Balatro to roguelike skupiający się na autorskiej wersji pokera, w której gracze muszą zgromadzić jak najmocniejszą talię, pokonując tym samym przeciwników. Tytuł zaskarbił sobie sympatię odbiorców choćby ze względu na specyficzny humor czy wciągające i dość odważne mechaniki rozgrywki. Teraz twórcy opublikowali na Twitterze wiadomość, w której poruszają temat usunięcia pozycji z niektórych sklepów.

Balatro nie pozwala ani nie zachęca do hazardu – i zasadniczo uważamy, że decyzja o ocenie wieku jest nieuzasadniona. Balatro zostało stworzone przez osoby, które są zdecydowanie przeciwne hazardowi. Dlatego podjęto staranne działania, aby zapewnić wszystkich, że w grze nie ma żadnych mechanik, czy elementów hazardowych.

– czytamy w wiadomości

Główny deweloper ze studia LocalThunk jednoznacznie stawia się po stronie “zagorzałych przeciwników hazardu”. Obiecuje tym samym, że postara się, aby tytuł mógł jak najszybciej powrócić do sprzedaży. Zamieszanie z kategorią wiekową jest podobno “chwilowe”. W Polsce nadal grę kupicie, m.in. na Steam, ale ma tam znaczek “18+”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie