Nowy gameplay z Avowed pokazuje walkę, w tym broń palną. Fani Skyrim poczują się zachwyceni

Avowed na nowym gameplayu. W sam raz dla fanów Skyrim | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

Na Xbox Developer_Direct zawitało także zmierzające do graczy jeszcze w tym roku Avowed. Dostaliśmy gameplay pokazujący przede wszystkim walkę.

Obsidian Entertainment to mistrzowie w swoim fachu, którzy potrafią zamienić w złoto niemal wszystko, czego się dotkną. To właśnie oni uraczyli fanów Fallouta genialnym New Vegas. Z kolei dla entuzjastów staroszkolnych RPG-ów przygotowali choćby Pillars of Enternity (osadzone w tym samym uniwersum co Avowed), a swoich sił próbowali także w klimacie science-fiction za sprawą The Outer Worlds. Studio obecnie pracuje nad Avowed, które pojawiło się na pokazie Xbox Developer_Direct. Tak, na tym samym evencie, na którym zdradzono datę premiery Hellblade 2 i wreszcie ujawniono grę Indiana Jones i Wielki Krąg.

Avowed to perełka dla fanów Skyrim

Wiemy już, że Avowed nie mierzy aż tak wysoko jak Skyrim, a pod wieloma względami należy raczej spodziewać się mniejszej produkcji. Nie oznacza to jednak, że fani RPG-ów fantasy nie poczują się zadowoleni. Na evencie pokazano nowy gameplay, który może nie wygląda jak prawdziwy next-gen, ale z pewnością zapowiada nam klimatyczną i pełną epickiej akcji opowieść. Spragnieni dobrych RPG-ów fantasy gracze mogą zacierać ręce, bo jest na co czekać.

Jak widzicie, gra ma pozwalać nie tylko na korzystanie z broni białej, ale również i palnej! Do tego pojawi się magia, a twórcy zadbali o możliwość zmiany zestawów wyposażenia „w locie”. Oznacza to, że nie będziemy spowalniani nużącym zaglądaniem do ekwipunku. Wystarczy jeden przycisk, aby od razu zmienić topór na broń dystansową i pozbyć się niemilców czających się za skałami.

Twórcy na rozgrywce zaprezentowali również urywki swojego systemu dialogowego oraz otoczenia, jakie przyjdzie nam zwiedzać. Trzeba przyznać, że wygląda to nieźle jak na standardy fantasy, choć liczę, że Obsidian czymś jeszcze będzie mogło nas zaskoczyć.

Premiera Avowed nastąpi na jesień 2024 roku na PC, Xbox Series X/S. Tytuł od debiutu dostępny będzie w ramach Xbox Game Pass.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie