Przez Avowed fani opuszczą Skyrima? Legenda branży wjeżdża z trailerem na konkrecie

avowed zwiastun
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

W głębi serca każdy marzył, by Avowed wyglądał tak, jak na pierwszym trailerze z 2020. Cóż, nowy film z gry Obsidian rozwiewa wątpliwości.

Z ciekawości przejrzałem kalendarz premier za ostatnie 5 lat i nie uwierzycie. Od 2018 roku nie było ani jednego klasycznego RPG-a z otwartym światem i w klimacie średniowiecza. Ostatnią tak dużą i zarazem ambitną grą była Kingdom Come: Deliverance, choć przez wzgląd na system walki bardziej skierowana była do hardcorowych fanów. Po chudych latach, przepełnionych produkcjami akcji, nastał moment zwiastowania kolejnej wielkiej przygody, którą będziemy podziwiać w trybie FPP. Avowed już z oficjalną informacją o dacie premiery, ale także z mocnymi dowodami na to, że nadciąga coś naprawdę dużego.

W trakcie Xbox Games Showcase nareszcie odbył się pokaz nowej gry studia Obsidian, a więc mistrzów gatunku RPG, którzy w swojej CV-ce mają takie hity jak: KOTOR II, Pillars of the Eternity, Fallout: New Vegas, a także Neverwitner Nights 2. Zjedli zęby na przygotowaniu wciągających historii, wyrazistych postaci, ciekawych i otwartych światów oraz systemów balansujących walkę i rozwój bohaterów. Rzec można sztukę tę opanowali do perfekcji i chcą teraz wykorzystać swoje doświadczenie w projekcie, który pogoni kota nawet The Elder Scrolls: Skyrim.

Avowed w końcu ze zwiastunem rozgrywki!

Avowed zapowiada się na jedną z najbardziej ambitnych produkcji Obsidian, o potencjalnie dużej skali świata, gdzie opanujemy sztukę walki bronią białą, palną i arkana magii. Pod wieloma względami ma przypominać pozycje Bethesdy, opierając się na wykonywaniu misji i odkrywaniu fabuły zgodnie z obraną ścieżką rozwoju i moralności. Pierwsze fragmenty gry nie odsłaniają wszystkich kart, ale jedno już można powiedzieć – to nie jest graficzny majstersztyk jak np. next-genowe Fable. Animacje przeciwników wydają się również pochodzić z okresu Obliviona. Mimo to ta gra posiada przyjemną stylistykę fantasy, która w bliższym kontakcie może okazać się ciekawą alternatywą dla trochę mniej kolorowego Starfield.

Data premiery Avowed niestety daleka od konkretów. Twórcy póki co chcą się wyrobić do końca 2024.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie