Patch w stylu Ubisoft. Z Assassin’s Creed Valhalla wyleciały zadania i inna zawartość

Assassin's Creed Valhalla - Eivor biegnie
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Najnowsza aktualizacja Assassin’s Creed Valhalla zepsuła wiele elementów gry. Twórcy zdają sobie sprawę z licznych problemów i obiecują szybką naprawę.

Jeśli gracie w Valhallę, to z pewnością natknęliście się na błędy obecne w nowej aktualizacji. Na fora gry wylała się fala krytyki. Gracze zauważyli multum nowych problemów, które skutecznie utrudniają rozgrywkę.

Assassin’s Creed Valhalla zepsute po aktualizacji

Nowe Assassin’s Creed z każdą aktualizacją zyskuje więcej zawartości, a wraz z nią wiele świeżych bugów. Ubi wprowadziło do gry nowy event, który okazuje się być potwornie niedopracowany.

Gracze zgłaszają częste crashe produkcji w trakcie przemierzania osady Ravensthorpe. Dodatkowo niektóre aktywności nie działają zgodnie z założeniami. Na forum Ubisoftu pojawiła się lista problemów, które zostaną naprawione w najbliższej aktualizacji. Oczywiście ostateczna łatka zajmie się większą liczbą poprawek.

Problemy z zadaniami:

  • Stench of Treachery – nieprawidłowy wybór zdrajcy
  • Nie dodano celu zadania po złożeniu przysięgi Hamtunscire’owi
  • A Brewing Storm – pojedynek z Dagiem nie rozpoczyna się
  • Clues and Riddles – nie można wejść w interakcję z drzwiami na początku zadania

Problemy związane z aktywnościami pobocznymi i światem gry:

  • Lost Glory – znalezienie Halfdana przed udaniem się do Sali Królewskiej spowoduje, że quest się nie uruchomi
  • Ustawiono maksimum zaopatrzenia zagranicznego na 1/1

Problemy ogólne:

  • Strój Altaira i Bayeka nie jest dostępny w menu transmog
  • Brak dźwięku kroków podczas jazdy na koniu lub innym wierzchowcu

Problemy zostaną rozwiązane w najbliższej aktualizacji. Nie poznaliśmy jeszcze daty jej wydania, ale Ubisoft już zabrał się za poprawki. Dodatkowo firma podjęła już stosowne działania mające ograniczyć występowanie crashy.

Ubisoft szybko reaguje na problemy Assassin’s Creed Valhalla

Wydarzenie Święto Otara jest na ten moment zawieszone. Ubi usunęło dekoracje i aktywności dostępne w ramach eventu. Działanie ma na celu zminimalizowanie występowania crashy. Pełna aktualizacja pojawi się niebawem.

Wdrażamy poprawkę po stronie serwera, aby usunąć crashe w pobliżu Ravensthorpe. Dekoracje osady są tymczasowo usunięte, a zadania Święta Ostara związane z dekoracjami nie są możliwe do wykonania. Dziękujemy za cierpliwość, nasz zespół wkrótce wypuścimy aktualizację!

– czytamy w ogłoszeniu Ubisoftu

To już kolejny taki przypadek w historii nowego Assassin’s Creed. Valhalla mierzy się z nowymi bugami w praktycznie każdej świeże łatce. Co więcej, niektóre z nich skutecznie przyćmiewają wcześniejsze problemy. Mam nadzieję, że problemy doczekają się szybkiej poprawki.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie