Ubisoft wydłuża świąteczny event w Assassin’s Creed Valhalla, ale na łatkę trzeba długo czekać

Assassin's Creed Valhalla zima
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Festiwal Yule, czyli świąteczne wydarzenie w Assassin’s Creed Valhalla trwa od 16 grudnia. Część graczy nie może jednak się nim cieszyć. Ubisoft zapowiada łatkę, na którą musimy trochę poczekać.

Świąteczne wydarzenie dostępne dla niektórych dopiero po świętach? Gracze tego się raczej nie spodziewali.

Assassin’s Creed Valhalla i problematyczny festiwal Yule

Ubisoft nie przestaje wspierać swoich flagowych pozycji. Niedawno przedstawiono kolejny, bodaj największy do tej pory dodatek do AC Valhalla. Wiemy też, że na horyzoncie znajdują się kolejne aktualizacje. Fani mogą też liczyć na darmowe, limitowane wydarzenia tematyczne.

Jednym z nich jest tegoroczny świąteczny festiwal Yule. Jest to event ściśle związany z zimą i obchodami świąt. Fani gry dostali sporo nowych atrakcji i rzeczy do zdobycia, ale nie wszyscy mogą się nimi cieszyć. Wiele osób zgłasza problem z dostępem do wydarzenia.

Ubisoft dość szybko zareagował. Deweloperzy oznajmili, że zdają sobie sprawę z problemu. Dlatego też postanowiono wydłużyć czas trwania festiwalu Yule. Niestety nie wiemy do kiedy. Z pewnością potrwa on jednak dłużej niż do zapowiadanego wcześniej 6 stycznia.

Jednocześnie twórcy wyjaśniają, że wprowadzą aktualizację, która naprawi buga, przez którego wielu graczy nie może dostać się do nowej zawartości. Problem w tym, że gracze mogą na nią liczyć dopiero… po świętach, w pierwszych dniach stycznia. To dość długo, ale ciężko mieć tu cokolwiek za złe, skoro pracownicy aktualnie mogą cieszyć się upragnionym, świątecznym urlopem. Warto przypomnieć, że podobne bugi fani AC Valhalla widzieli już wcześniej, jak m.in. przy niedawnym festiwalu Ostara.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie