Ubisoft zamierza zadbać o „kulturową autentyczność i wrażliwość” w Assassin’s Creed Red

Assassin's Creed Red - wcielimy się w samuraja i ninja. Nowe przecieki
Newsy PC PS5 Xbox Series

Assassin’s Creed Red jest projektem, o który długo prosili fani. Ubisoft współpracuje ze specjalistami ze swojego japońskiego oddziału, aby wydać jak najwierniejszą realiom historycznym grę.

Ubisoft nie zamierza znów wzburzać niektórych odbiorców. Tym razem deweloperzy odpowiedzialni za Assassin’s Creed Red przykładają wiele uwagi do nakreślenia historycznego tła i realiów Japonii tamtej epoki. W tym celu zdecydowano się nawet na ścisłą współpracę ze specjalistami z japońskiego oddziału firmy.

Wedle dwóch źródeł serwisu Axios blisko związanych z projektami Assassin’s Creed, deweloperzy nie chcą być ponownie oskarżani o tzw. turystykę kulturową. Zjawisko to od pewnego czasu jest rzekomo powszechne wśród zachodnich twórców opierających swoje produkcje o wschodnią kulturę i sztukę. Do tej pory za projekty z serii odpowiedzialni byli deweloperzy, którzy bardzo chętnie chcieli wzbogacić tytuły o wierne odtworzenie realiów, ale szefostwo firmy miało często się temu opierać.

„Autentyczność” ma być jednym z głównych celów projektantów. W końcu Assassin’s Creed Red ma być wielkim RPG-iem z olbrzymim otwartym światem. Dlatego też zachowanie wierności wydaje się tu niezwykle ważne. Nie wiadomo jednak, w jak silnym stopniu doradcy kulturowi w Ubisofcie mogą przyczynić się ostatecznego kształtu gry.

Deweloperzy do tej mieli problemy z „przepychaniem” wielu pomysłów związanych z respektowaniem kultury i sztuki w swoich grach. AC Red wydaje się więc pierwszym projektem firmy, który będzie swoistym polem testowym dla funkcji takich doradców i specjalistów. Na ten moment niestety nie wiemy o grze zbyt wiele, także należy poczekać co najmniej do debiutu Assassin’s Creed Mirage. Red najpewniej jest kolejnym po Mirage dużym projektem ze świata AC. O wszystkich nadchodzących grach z serii przeczytacie tutaj.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie