Assassin’s Creed Red zaprezentuje „dynamiczny świat, który ewoluuje wokół ciebie”. Japonia zapowiada się świetnie

Assassin's Creed Red gwarantuje
Newsy PC PS5 Xbox Series

Niedawno zapowiedziano aż cztery nowe odsłony skrytobójczej serii Ubisoftu, w tym Assassin’s Creed Red, które zabierze nas do Japonii. Pojawiły się pierwsze konkrety nadchodzącej produkcji.

Jeden z pracujących nad grą deweloperów, Marc-Alexis Côté, potwierdził, że Ubisoft planuje skupić się na zaprezentowaniu wiarygodnego świata. Przygotowywana lokacja ma być dynamiczna, a ekwipunek protagonisty będzie ulegał zauważalnemu zużyciu.

Jedną z ważniejszych rzeczy, które staramy się osiągnąć, jest bardziej dynamiczny świat, świat, który ewoluuje wokół ciebie. Chcemy, aby wszystko, co masz na sobie, ewoluowało w miarę przechodzenia przez to środowisko. Aby pokazać zużycie i aby poprawić wierność doświadczeń, które budujemy, popychając nasze systemy animacji dalej, aby gra sprawiała wrażenie bardziej realistycznej niż kiedykolwiek.

– powiedział wiceprezes i producent wykonawczy marki Assassin’s Creed, Marc-Alexis Côté, w rozmowie z VideoGamesChronicle

Côté uważa też, że jakość oprawy w grach popycha do przodu nie jej realizm, ale to, jak złożone otoczenie przyjdzie zwiedzać graczom. Ubi chce zaserwować fanom Assassin’s Creed złożone i naturalne środowiska, które mają wyróżniać się na tle konkurencji.

Wiele mówi się o wierności grafiki. Ludzie lubią porównywać zrzuty ekranu, ale dla mnie przyszłość branży nie polega na patrzeniu na te nieruchome rendery, ale na tym, że im bardziej złożone staje się nasze środowisko, tym większym wyzwaniem staje się dla AI… nie chcesz mieć po prostu ładnie wyglądającego drzewa (…).
Chcesz, aby wszystko było dobrze osadzone w środowisku, aby graczom i SI było trudniej po nim nawigować. To właśnie tutaj opanowanie naszej technologii pomoże nam się wyróżnić, gdy trafimy z tymi grami na platformy next-genowe. Możemy wykorzystać ich moc, aby stworzyć środowiska, które będą organiczne i naturalne.

– dodał

Nie znamy daty premiery Assassin’s Creed Red. Ubisoft potwierdziło jedynie, że gra trafi tylko i wyłącznie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X oraz S.

Fani azjatyckich klimatów powinni mieć też na oku inną nadchodzącą propozycję Ubisoftu, Assassin’s Cred Jade. Ten mobilny tytuł trafi tylko i wyłącznie na platformy mobilne i zabierze graczy do Chin.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie