Assassin’s Creed: Ragnarok – pierwsze screeny to wielka mistyfikacja

Kilkanaście godzin temu po sieci rozlały się nieoficjalne wieści dotyczące Assassin’s Creed: Ragnarok. Jak się szybko okazało, rzekome screeny to zwykły fake. Oto dowód.

Jeśli serce zabiło Wam mocniej przy lekturze wczorajszego przeciekuAssassin’s Creed: Ragnarok, o którym pisały w zasadzie wszystkie branżowe media, musicie teraz wziąć wiadro zimnej wody i zrobić sobie spóźniony oblewany poniedziałek. Okazuje się bowiem, że ujawnione screeny to podróbki.

Assassin’s Creed: Ragnarok – pierwsze screeny to fake

Już po ujawnieniu screenów gracze zwrócili uwagę na ich kiepską jakość i nie chodzi jedynie o to, że są strasznie nieostre. Poziom graficzny na obrazkach prezentował się bardzo przeciętnie, co już było podejrzane, lecz przecież mogliśmy sobie tłumaczyć, że to bardzo wczesna wersja gry, prawda? Taki scenariusz mogliśmy łyknąć jeszcze kilkanaście godzin temu, lecz dzisiaj wiemy już, że ktoś nieźle zabawił się kosztem graczy.

Użytkownik forum ResetEra – posługujący się pseudonimem Vintage – odkrył, że jeden ze zrzutów ekranu został podrobiony i powstał w oparciu u darmowe assety prezentujące silnik Unity. Zerknijcie na poniższe porównanie. Pierwszy obrazek to próbka Unity, a drugi, to wyciek prezentujący rzekome Assassin’s Creed: Ragnarok. Środowisko wygląda praktycznie tak samo.

Skoro jeden screen to fake, w zasadzie do tego samego worka możemy wrzucić pozostałe zrzuty ekranu, które się wczoraj pojawiły. Podważa to również wiarygodność informacji, które pojawiły się obok materiałów graficznych. Część z nich może się oczywiście sprawdzić, ponieważ to, że w nowych Asasynach będzie jazda konna czy żegluga morska, jest wielce prawdopodobne.

Przypominamy, że zgodnie z podważonym przeciekiem, Assassin’s Creed: Ragnarok ma zadebiutować w przyszłym roku na konsolach obecnej generacji oraz na PlayStation 5 i nowej konsoli Xbox. W ramach rozgrywki gracze otrzymają nie tylko możliwość przemieszczania się po świecie na koniu, ale także za pomocą statków. Żegluga morska ma stanowić ważny element gry – podobnie jak to miało miejsce w Black Flag.

W grze mamy wcielić się w nordyckiego wojownika, którego głównym celem jest stworzenie Wielkiej Armii Pogan i poprowadzenie jej do ataku na Anglię. Przeciek wskazywał, że Assassin’s Creed Ragnarok ma zawierać elementy gier strategicznych RTS oraz ekonomicznych.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.