Assassin’s Creed Ragnarok może naprawdę zaskoczyć

Kilka gatunków w jednej grze? Assassin’s Creed Ragnarok może zaofeorować nie tylko sporo akcji, ale i elementy gry strategicznej z wielkimi bitwami oraz rozbudową osad.

W sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne informacje na temat Assassin’s Creed Ragnarok. Jak podaje jeden z użytkowników forum 4chan, gra ma skupić się na erze wikingów, co zostało dodatkowo zobrazowane screenami (poniżej).

Produkcja ma się ukazać w przyszłym roku na konsolach obecnej generacji oraz na PlayStation 5 i Xbox Anaconda. W ramach rozgrywki gracze otrzymają nie tylko możliwość przemieszczania się po świecie na koniu, ale także za pomocą statków. Żegluga morska ma stanowić ważny element gry – podobnie jak to miało miejsce w Black Flag.

Assassin’s Creed Ragnarok – główny bohater i historia

W najnowszej odsłonie AC, gracz ma się wcielić w nordyckiego wojownika, a jego głównym celem ma być stworzenie Wielkiej Armii Pogan, którą poprowadzi w ataku na Anglię. Sporo będzie także interesujących miejsc do zwiedzania, między innymi Wielka Brytania, Dania, czy też, jak nietrudno się było domyślić, kraje nordyckie.

Co interesujące, w Assassin’s Creed Ragnarok ma nie zabraknąć elementów znanych z gier strategicznych RTS oraz ekonomicznych. To stworzenia będzie własna wioska z indywidualnym systemem ekonomicznym. Ponadto gracz ma uczestniczyć w wielkich bitwach.

Sporo zmian czeka też w ramach rozgrywki. Gra ma stawiać po raz kolejny na elementy RPG.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.