Darmowe atrakcje do Assassin’s Creed Origins, które dostaniemy 20 lutego

Ubisoft odpowiada na najważniejsze pytania w sprawie nadciągającej, darmowej zawartości do Assassin’s Creed Origins. Zapowiada się niesamowita wycieczka!

Już 20 lutego (we wtorek) do Assassin’s Creed Origins trafi darmowa aktualizacja wprowadzająca do gry tryb wycieczki. Przypominamy, że chodzi o doświadczenie edukacyjne, które umożliwia graczom swobodne poruszanie się po starożytnym Egipcie i głębsze poznanie jego historii.

Ubisoft postanowił przybliżyć graczom informacje na temat wycieczek w Assassin’s Creed Origins, publikując zestaw pytań i odpowiedzi. Zapraszamy do czytania.

Czym jest tryb Wycieczki?

To dedykowany tryb gry, w którym gracze mogą swobodnie poruszać się po egipskim świecie i poznać jego historię oraz życie codzienne, dzięki wycieczkom z przewodnikiem opracowanym przez egiptologów i historyków. Tryb ten polega wyłącznie na eksploracji, nie ma żadnych walk, presji czasu albo ograniczeń rozgrywki. Dzięki temu każdy może odkrywać starożytny Egipt we własnym tempie.

Co skłoniło was do stworzenia tego wyjątkowego trybu?

Marzyliśmy o tym od dłuższego czasu, na szczęście naszym szefom także spodobał się ten pomysł. Chcemy podzielić się ze wszystkimi ciężką pracą i zaangażowaniem, jakie nasze zespoły włożyły w pieczołowite odtworzenie Egiptu!

Ile jest wycieczek z przewodnikiem?

Na graczy czeka 75 wycieczek z przewodnikiem, stworzonych przez ekspertów i połączonych z pięcioma tematami:

 • Egipt: ziemie Egiptu, geografia, fauna i flora.
 • Piramidy: najbardziej znane symbole Egiptu.
 • Aleksandria: wyjaśnienie greckich wpływów, zapoczątkowanych przez Aleksandra Wielkiego.
 • Życie codzienne: informacje o ludziach, a nie tylko o zabytkach.
 • Rzymianie: kilka wycieczek pokazujących rosnące wpływy Rzymu w okresie, w którym toczy się akcja gry.

Jak długo trwa wycieczka z przewodnikiem?

Każda z wycieczek trwa od 5 do 25 minut.

Iloma postaciami będzie można grać?

Gracze będą mogli eksplorować Egipt za pomocą wielu awatarów, od głównych bohaterów Assassin’s Creed Origins (Bayeka i Ayi), aż po ważne postacie historyczne, takie jak Kleopatra i Cezar. W sumie dostępnych jest 25 awatarów.

Czy tryb Wycieczki jest dostępny tylko dla posiadaczy Assassin’s Creed Origins, czy też można kupić go oddzielnie?

Zostanie on dodany jako darmowa aktualizacja dla wszystkich posiadaczy Assassin’s Creed Origins. Ci, którzy nie mają gry i chcą poznać starożytny Egipt, będą mogli kupić ten tryb wyłącznie w Uplay PC i Steam jako samodzielną wersję za 19,99 $/19,99 €.

Czy podczas Wycieczki można używać trybu foto?

Oczywiście, wszystkie funkcje waszego ulubionego trybu foto z podstawowej wersji gry są dostępne podczas Wycieczek.

Pamiętajcie, że zdjęcia zrobione w trakcie Wycieczek nie pojawią się na stronie internetowej trybu foto. Będą jednak widoczne na mapie świata w tym trybie.

Czy zdjęcia zrobione podczas Wycieczek będą widoczne w głównej grze?

Zdjęcia wykonane w tym trybie będą widziane przez wszystkich graczy wyłącznie w nim. Zdjęcia zrobione w głównej grze, nie będą widoczne podczas Wycieczek i vice versa.

Czy w trybie Wycieczki można używać niektórych funkcji z głównej gry?

Tak, oprócz wycieczek z przewodnikiem możesz dowolnie eksplorować świat starożytnego Egiptu, korzystając z większości funkcji głównej gry.

Możesz jeździć konno albo na wielbłądzie, żeglować feluką, wspiąć się na piramidę, uprawić parkour w miastach, zapalić pochodnię, żeby wejść do grobowca, pływać w Nilu, korzystać z pomocy orlicy Senu i wiele więcej! Możesz też szybko przemieszczać się do różnych miejsc, używając mapy trybu Wycieczki. Tryb foto też jest dostępny, jeśli chcesz robić zdjęcia!

Czy w nowym trybie istnieje jakiś system rozwoju albo nagród? Np. nagród, które trafią do głównej gry?

Gracze będą mogli śledzić postępy swoich wycieczek z przewodnikiem, ale w grze nie ma żadnych związanych z nimi nagród. Łowcy osiągnięć ucieszą się na wieść o nowych trofeach i osiągnięciach.

Jakie są wymagania dla samodzielnej wersji na PC?

Wymagania sprzętowe samodzielnej wersji są dokładnie takie same, jak dla głównej gry. Znajdziesz je na naszym oficjalnym forum.

Jak korzystać z nowego trybu na konsolach i PC?

Dodaliśmy specjalną opcję w menu głównym gry. Żeby wejść do trybu Wycieczki z poziomu gry, musisz wrócić do ekranu początkowego za pomocą menu pauzy.

Zapytaliśmy Jeana Guesdona, reżysera kreatywnego Assassin’s Creed Origins, o jego ulubione wycieczki z przewodnikiem. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć 20 lutego, oto świetne propozycje!

 • Aleksandria: Centrum handlu
 • Wielka Biblioteka Aleksandryjska
 • Zagadki Sfinksa
 • Grobowiec Chefrena
 • Mumie starożytnego Egiptu
 • Rolnictwo starożytnego Egiptu
 • Egipskie domostwo

Uwaga: Gdy po raz pierwszy uruchomisz tryb Wycieczki, musisz odbyć wybraną przez nas podróż z przewodnikiem, która służy za wprowadzenie. Po jej zakończeniu będziesz mieć swobodę wyboru.

Źródło: Ubisoft

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.