Vallheim ma konkurencję. Na Steam pojawiła się nowa gra z otwartym światem i wikingami w tle

aska valheim
Newsy PC

Aska, podobnie jak Valheim, to gra o przetrwaniu, która przeniesie nas do oszałamiającego świata wikingów, w którym magia i tajemnica czają się za każdym rogiem.

W pierwszych miesiącach 2024 roku pojawiło się mnóstwo dziwnych, ale i cudownych gier survivalowych, począwszy od przełomowego hitu Palworld, aż po tajemnicze Enshrouded. Na świecie pojawił się również Nightingal, a jak się okazuje, już niebawem na PC zadebiutuje kolejny tego typu tytuł, skierowany w stronę miłośników tematyki wikińskiej. Mowa o Aska (karta Steam), o grze, która zaoferuje zamkniętą betę w dniach 15 – 21 kwietnia. Niestety nie wiadomo jednak, kiedy można spodziewać się jako takiej premiery.

Aska – co to za gra? Dla kogo to gra?

Zanurzając się w świecie stworzonym przez studio Sand Sailor Studio, możemy spodziewać się proceduralnie generowanego, otwartego świata, walki, przygody, kooperacji, podejścia PvE (gracz kontra środowisko), no i przede wszystkim… wikingów. Nie zabraknie oczywiście tła fabularnego. Nasz bohater zostanie wszak obdarowany Okien Odyna – potężmnym artefaktem, który pomoże nam wykreować kawałek naszego nordyckiego raju. Ale nie będzie to takie proste. Będziemy mieli możliwość uczenia swoich pobratymców zbierania plonów celem rozwijania wioski lub pójścia z nimi na wojnę. Zapuszczenie się w dzicz, a co za tym często idzie – stanięcie do walki możliwe będzie w 4-osobowych grupach. Twórcy obiecują różnorodne, mityczne stwory i cała masę nawiązań do nordyckiej mitologii.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie