Brutalna gra o przetrwaniu trafiła do Xbox Game Pass

Xbox-Game-Pass-Valheim
Newsy PC Xbox Series XOne

Posiadacze konsol Microsoftu w końcu mogą pograć w niezwykle pozytywnie oceniany hit, który wcześniej był dostępny jedynie na PC. Valheim trafiło właśnie do abonamentu Xbox Game Pass.

Valheim to nordycki survival, którym dotychczas mogli się cieszyć tylko posiadacze komputerów PC. Gra znajduje się obecnie we wczesnym dostępie na Steam, gdzie zbiera świetne oceny. Komputerowcy mogą ją ogrywać również w ramach Game Pass PC. Od teraz brutalny świat otwiera się na dodatkową grupę – użytkowników „zielonych” konsol. Tytuł właśnie zadebiutował na Xbox Series oraz Xbox One. Od razu trafił do abonamentu Xbox Game Pass.

Valheim już w Xbox Game Pass

Pojawienie się Valheim na konsolach Xbox wprowadza również nowy układ sterowania dla kontrolerów, który ma nam zapewnić intuicyjną i naturalną rozgrywkę. Warto również dodać, że tytuł zapewnia pełny crossplay pomiędzy wszystkimi platformami.

Twórcy gry przypominają, że Valheim trafił na PC w ramach wczesnego dostępu w lutym 2021 r., zyskując natychmiastowe i szerokie uznanie krytyków. Tytuł szybko wspiął się na listy bestsellerów i zdobył nagrody za najlepszy debiut i nagrodę publiczności podczas Game Developers Choice Awards. Od tego czasu w grze pojawiły się dwie duże aktualizacje, Hearth i Home oraz Mistlands, a także dodatkowe drobne treści, które uzupełniają istniejące biomy.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie