Arcane od Netflix - kadr

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Arcane oficjalnie z 2. sezonem. Serial podbił platformę Netflix

Wystarczyły dwa tygodnie, aby Arcane przekonało do siebie fanów. Serial animowany oparty na grze League of Legends dostał już zamówienie na 2. sezon.

Pierwsze odcinki miały premierę 6 listopada, finał sezonu – 20 listopada. Przez te dwa tygodnie serial zdobył wielu fanów; produkcja znajduje się na 1. miejscu najpopularniejszych w Polsce tytułów na Netflix. Nic więc dziwnego, że twórcy Arcane już ogłosili oficjalnie rozpoczęcie prac nad 2. sezonem.

Arcane przedstawia losy dwóch sióstr, Jinx oraz Vi, które gracze League of Legends powinni rozpoznać bez trudu. W serialu widzimy jednak bohaterki w czasach przed wydarzeniami z gry. Co ważne, produkcję stworzono tak, aby znalazły w niej coś dla siebie również osoby niegrające do tej pory w LoL-a. Znajomość realiów gry to tylko dodatkowa korzyść, nie jest natomiast wymagana, by śledzić wydarzenia z animacji.

Jeśli oglądacie serial z oryginalnym dźwiękiem (choć warto także sprawdzić świetny polski dubbing), zwróćcie uwagę na aktorów podkładających głosy. W Arcane możemy bowiem usłyszeć kilka znanych postaci. Głosem Vi jest chociażby Hailee Steinfeld, którą w najbliższym czasie zobaczymy jako Kate Bishop w serialu Hawkeye. Głos jej siostry, Jinx, podkłada natomiast Ella Purnell – ją możecie znać m.in. z roli w serialu Armia umarłych. Oprócz nich w oryginalnej wersji Arcane można usłyszeć m.in. Jasona Spisaka, Katie Leung, Harry’ego Lloyda, JB Blanca czy Kevina Alejandro.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy 2. sezon Arcane może pojawić się na platformie Netflix.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%