Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Apple pozbawi Epic Games narzędzi deweloperskich?

Wygląda na to, że to dopiero początek konfliktu między korporacjami. Apple przewiduje dalsze sankcje wobec platformy Tima Sweeneya.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Epic Games wprowadziło w App Store i Google Play możliwość płatności bezpośredniej w Fortnite, co godziło w politykę właścicieli tych sklepów. Zgodnie z ich regulaminami, producent powinien dzielić się z korporacjami zyskami ze sprzedaży (zarówno w przypadku Google’a, jak i Apple’a jest to 30 procent). By ukarać Epikówobydwie firmy wyrzuciły battle royale ze swoich sklepów. W odpowiedzi platforma Tima Sweeneya zaczęła straszyć skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Teraz Epic Games wyjawiło, że Apple nie pozostaje dłużne. Podobno jeśli twórcy Fortnite’a nie zmienią decyzji i będą uparcie trwali przy swoim, w piątek 28 sierpnia zostaną pozbawieni kont i narzędzi deweloperskich, które są niezbędne w pracy nad aplikacjami na system iOS.

Epic straci przez to możliwość aktualizacji swoich programów na urządzeniach Apple’a (nie tylko na tych z iOS-em, ale także na komputerach z systemem Mac). Nie byłoby to jedyne następstwo decyzji Apple’a – będzie ona mieć też znaczący wpływ na przyszłość Unreal Engine, autorskiego silnika Epików, bo uniemożliwi rozwój i tworzenie gier na systemy iOS i Mac, które na nim bazują.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się