Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Fortnite usunięty ze sklepów Apple’a i Google’a. Epic Games wypowiada firmom wojnę

Apple i Google wyrzuciły mobilnego Fortnite’a ze swoich sklepów, bo działania twórców battle royale naruszyły zasady obowiązujące na platformach. Epic Games zapowiedziało złożenie pozwów.

Autorzy Fortnite’a ogłosili niedawno nowy system płatności w grze. Nowe ustalenie wprowadza możliwość płacenia bezpośrednio producentowi, z pominięciem prowizji obowiązującej w sklepach.

Takie rozwiązanie byłoby dobre dla Epików i zapewne graczy, którzy mogliby w ten sposób wydawać mniej pieniędzy na dobra w mobilnych wersjach battle royale. Sęk jednak w tym, że tego typu działania bezpośrednio naruszają zasady panujące w sklepach Google Play i App Store. Zgodnie z obowiązującymi tam przepisami, producent powinien dzielić się z korporacjami zyskami ze sprzedaży (zarówno w przypadku Google’a, jak i Apple’a jest to 30 procent).

Łamiąc regulamin, Epic Games musiało liczyć się z tym, że firmy podejmą odpowiednie działania. Na efekty krnąbrnego postępowania twórcy Fortnite’a nie musieli długo czekać: korporacje wyrzuciły battle royale ze swoich sklepów.

Epic Games nie zamierza poddać się bez walki – firma przygotowała już pozwy sądowe przeciwko dwóm gigantom. Epicy mają na swoją obronę argument, że w przypadku innych aplikacji – takich jak Amazon, McDonald’s czy Nike – bezpośrednie płatności są aprobowane.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się