Alone in the Dark zawiodło zarówno fanów, jak i twórców

Recenzja Alone in the Dark. Wielki powrót
Newsy PC PS5 Xbox Series

W sieci pojawiła się informacja na temat oceny gry przez Embracer Group. Firma jest wysoce niezadowolona z wyników osiągniętych przez grę, które w rzeczy samej nie powinny nikogo dziwić. Tytuł niekoniecznie sprostał konkretnym oczekiwaniom fanów i recenzentów, osiągając raczej mieszane oceny i niezbyt przychylne opinie. Co dalej z kultową serią?

Alone in the Dark nie zadowoliło nikogo

Czy pamiętacie jeszcze marcową premierę gry Alone in the Dark? Tytuł miał być powrotem kultowej serii sprzed lat, który od pierwszych zapowiedzi budził ogromne emocje. Fani staroszkolnych horrorów z niecierpliwością wyczekiwali nowej odsłony gry, która tym razem ukazała się bez żadnego numerka czy cyferki — reboot jak się patrzy. Czy twórcom ze studia Pieces Interactive sztuka wskrzeszenia marki się udała? Niekoniecznie. Choć grze daleko było do jednoznacznie “słabej” produkcji, to tytuł i tak zebrał bardzo przeciętne oceny.

Można śmiało powiedzieć, że hype opadł równie szybko, co się pojawił wraz z pierwotnymi zapowiedziami. W naszej recenzji również wskazaliśmy wiele bolączek produkcji, w tym np. nierówną oprawę wizualną, brak “straszenia” czy słabe modele walki. Teraz do sprawy gry odniesiono się również w najnowszym raporcie finansowym Embracer Group. Tytuł wypadł kompletnie poniżej oczekiwań — zarówno pod względem jakości samej gry, jak i jej sprzedaży.

Może to zaowocować pogrzebaniem marki na dłuższy czas, a może i na zawsze. Choć doniesienia o ewentualnych zwolnieniach w studiu deweloperskim nie zostały potwierdzone, pozostają wciąż prawdopodobne. Mówi się, że sporo osób miało stracić pracę w związku z niezbyt udanym powrotem serii na rynek.

Przypominamy, że gra Alone in the Dark jest remake’iem kultowej produkcji z lat 90. ubiegłego wieku i ukazała się na rynku 20 marca 2024 roku. Tytuł jest dostępny na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Źródło: gamingbolt.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie