Nowe wymagania sprzętowe Alone in the Dark. Bez RTX 4070 nie podchodź do “ultra”

Alone in the Dark - poprawione wymagania systemowe | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Alone in the Dark otrzymało zaktualizowane wymagania sprzętowe w wersji na PC. Gra na “ultra” będzie wymagała NVIDIA RTX 4070.

Nowe dzieło Pieces Interactive stanowiące remake kultowego horroru zadebiutuje na PC, PS5 i Xbox Series X/S już 20 marca 2024 roku. Dostaliśmy właśnie zaktualizowane wymagania sprzętowe w wersji na PC.

Alone in the Dark – zatkualizowane wymagania sprzętowe na PC

Nowe Alone in the Dark to najpewniej “być albo nie być” dla serii, która ma za sobą status legendy, a także szereg nieudanych pozycji. Jeśli deweloperom się uda, być może czeka nas kompletne odświeżenie cyklu na wzór Resident Evil. Wszyscy trzymamy kciuki, aby się udało. Jak na razie wiemy, że w grze pojawi się gwiazdorska obsada, a zwiastuny zapowiadają niezwykle klimatyczną opowieść.

Aby jednak lepiej przygotować się do jutrzejszego debiutu, twórcy przedstawili już zaktualizowane wymagania sprzętowe gry. Trzeba przyznać, że nie są szczególnie wysokie, a przynajmniej na ustawieniach “niskich” i “wysokich”. Do zagrania w ogóle wystarczy nam GTX 1050 Ti lub odpowiednik i procesor Intel Core i3-8300, czyli dość wiekowe podzespoły. Warto jednak podkreślić, że mowa o 30 fpsach na ustawieniach niskich.

Zupełnie inaczej sytuacja prezentuje się z ustawieniami “ultra”. 60 klatek w rozdzielczości 2160p będzie mogła zaoferować karta graficzna RTX 4070Ti, czyli prawdziwy potworów wydajności. Do tego dorzućmy aż 32 GB pamięci RAM i Intel Core i5-13600KF. Wygląda na to, że niewiele osób będzie mogło naprawdę cieszyć się z najlepszej możliwości płynności i jakości rozgrywki.

Niemniej 60 klatek na “wysokich” to kwestia posiadania RTX 2060 i procesora i5-12400, co brzmi dość sensownie. Osobną kwestią pozostaje jednak optymalizacja – jeśli twórcom się uda, to być może komfortowo zagrają nawet posiadacze nieco starszych sprzętów. O tym przekonamy się jednak w recenzjach wersji na PC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie