Nowy FPS od twórców Alien: Isolation ma zaoferować niespotykaną „dbałość o szczegóły i autentyczność”

Alien: Isolation - autorzy hitu 4 lata pracują nad nowym FPS-em
Newsy PC PS5 Xbox Series

Creative Assembly pracują w pocie czoła nad swoim nowym FPS-em. Autorzy świetnego Alien: Isolation powracają w kosmiczne klimaty, ale w innym wydaniu.

O tym, że studio Creative Assembly pracuje nad nowym FPS-em, wiemy już od jakiegoś czasu. Wtedy to deweloperzy podzielili się poglądowym obrazkiem, który nie zdradzał jednak za wiele. Fanów Alien: Isolation z pewnością ucieszył fakt, że i tym razem trafimy do świata science-fiction. Ten ma być jednak autorski, a sama rozgrywka rzekomo ma stawiać na taktyczne podejście i oferować głównie rozgrywki multiplayer.

W najnowszym numerze magazynu Edge (za GamesRadar) pojawił się wywiad z Garethem Edmondsonem, szefem zespołu, oraz reżyserem kreatywnym Alistairem Hope. Obydwaj przyznają, że powinniśmy spodziewać się świeżego spojrzenia na nowe uniwersum sci-fi. Tytuł ma powstawać już od czterech lat, ale twórcy wciąż nie są gotowi, aby uchylić rąbka tajemnicy. Wypowiedzieli się za to na temat swoich ambicji.

Nowy FPS od twórców Alien: Isolation powstaje i powstaje…

Hope podkreśla, że gra napędzana jest „dbałością o szczegóły i autentyczność” i „zrozumienie materiału źródłowego”. To drugie może wskazywać na to, że produkcja nie będzie oferować w pełni autorskiego świata, a jednak skorzysta z opracowanych już pomysłów. Niestety, nie wiemy dokładnie, o jakim „materiale źródłowym” mowa. Wcześniej często spekulowało się, że może chodzić o hero shootera z postaciami znanymi z gier od SEGA. Wskazywałby na to pierwszy obrazek koncepcyjny, na którym znalazło się sporo nawiązań do wydawcy.

To nasze nowe IP, świat, który tworzymy i oczywiście załamujemy nad tym ręce, bo chcemy to zrobić dobrze. Chcemy zrozumieć, jak wygląda autentyczność na tle błękitnego oceanu czy otwartego nieba, gdy ma się przed sobą pustą kartkę,

– podkreśla cytowany przez GamesRadar Rob Bartholomew, dyrektor ds. produktów

Deweloperzy do tej pory zasłynęli przede wszystkim grami z serii Total War, a ostatnio wydali świetnie oceniane Total War: Warhammer III. Choć nie są być może za bardzo kojarzeni z gatunkiem FPS, to jednak Alien: Isolation udowodniło, że drzemie w nich spory potencjał.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie