Na kontynuację Control musimy trochę zaczekać. Remedy pracuje na kilkoma grami

Control - grafika
Newsy PC PS5 Xbox Series

Remedy Entertainment obecnie pracuje nad kilkoma grami. Wśród nich jest druga część Control, Alan Wake 2, remake Maxa Payne’a i dwie inne produkcje.

Remedy opublikowało ostatnio przegląd działalności gospodarczej. W środku znajdziemy, rzecz jasna, sporo cyferek, informacji dotyczących sprzedaży i to, co najważniejsze, czyli plany na przyszłość. A te dla Finów zapowiadają się nadzwyczajnie dobrze. W końcu deweloperzy pracują obecnie nad pięcioma grami, w tym nad kontynuacją swoich największych produkcji (Control i Alan Wake) oraz remake’iem legendy – Maxa Payne’a.

Alan Wake 2 jest obecnie najprężniej rozwijaną grą w studiu, a zarazem najbliższą premierą producenta (choć i tak trzeba czekać do 2023 roku). Pozostałe gry nie mają jeszcze nazw, gdyż znamy je wyłącznie po ich nazwach kodowych. Mniej więcej wiemy jednak, o czym będą.

Codename Heron to pełnoprawna kontynuacja surrealistycznego „lynchowskiego” koszmaru, czyli Control. Fani jednak muszą przygotować się na długie oczekiwanie – tytuł znajduje się obecnie w fazie koncepcyjnej. Tak samo zresztą, jak i Codename Condor – poboczna historia osadzona w tym samym uniwersum (Remedy Connected Universe). Intrygująco zapowiada się Codename Vanguard, czyli trzecioosobowa strzelanka kooperacyjna powstająca we współpracy z chińskim Tencentem. Tytuł ma być dostępny w formie free-to-play, jednak na niego również sporo poczekamy. Vanguard także dopiero powstaje w fazie koncepcji.

Nie samym Control Remedy żyje

Pozostaje także remake Maxa Payne’a, a konkretniej – dwóch pierwszych części. Twórcy bardzo mocno liczą na ten projekt, który jest dla nich „powrotem do domu”. Teoretycznie więc nie powinniśmy za bardzo martwić się o efekt ich starań. Deweloperzy w swoim przeglądzie podkreślili także temat autorskiego silnika Nortlight, który zasilać ma kolejne tytuły studia. Specjalny dział ma zajmować się przede wszystkim jego rozwojem i ulepszaniem.

Remedy w poprzednim roku zaliczyło przychody na poziomie 44,7 mln euro, a zysk operacyjny wyniósł ponad 11,4 mln. W tym roku firma nie liczy na jakieś wyjątkowe zarobki, głównie przez brak premier swoich gier. Wszystko ma jednak zmienić się w latach 2023-2025, gdy na rynku ukaże się AW2, a zapewne także i remake Maxa Payne’a. Reszta projektów jest na wczesnym etapie rozwoju, więc raczej nie należy ich spodziewać się tak szybko.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie