Długi gameplay z Alana Wake’a 2 zapowiada przerażającą, klimatyczną i piękną grę

Alan Wake 2 - Xbox Series S to wielki problem dla twórców
Newsy PC PS5 Xbox Series

Alan Wake 2 może być nie tylko jedną z najbardziej zaawansowanych graficznie gier tej generacji, ale i jedną z najbardziej klimatycznych.

Na Gamescom 2023 dostaliśmy nowy zwiastun kolejnej gry od Remedy Entertainment, który skupiał się tym razem na mroku otaczającym tytułowego bohatera. Chwilę później w internecie zadebiutował krótszy materiał od NVIDIA. Firma wyjaśnia w nim technologie, z których korzystać będzie gra. Jedno jest pewne – jest pięknie. Ale czy to wystarczy?

Raczej nie, bo mówimy w końcu o pierwszym pełnoprawnym horrorze od fińskiego studia. Jednoznacznie sugeruje to, że powinno być również przerażająco i klimatycznie. Jak łatwo się domyślić, twórcy i tym razem mogli stanąć na wysokości zadania. W sieci pojawił się nowy materiał, pokazujący nam rozgrywkę w tak długim fragmencie po raz pierwszy.

https://www.youtube.com/watch?v=pbDvhXsy2mA

Nie musicie obawiać się spoilerów, bo i tak nic z tego nie zrozumiecie. Klasycznie dla Remedy jest tu bardzo “Lynchowsko”, a fabuła stanowić ma jeden z głównych punktów produkcji. Powyższy fragment skupia się na Alanie, który przedziera się przez spowite mrokiem wyobrażenie ulic Nowego Jorku. Jest z pewnością pięknie, ale po chwili staje się makabrycznie, a nawet tak gęsto, że aż przytłaczająco. Akurat, gdy bohater wchodzi do opuszczonych tuneli metra, w których czekają na niego nowe zagrożenia.

Alan Wake 2 trafi na PC, Xbox Series X i S oraz PS5 już 27 października 2023, bo twórcy postanowili niejako iść na rękę graczom.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie