Aktualizacja Windows 10. Microsoft mówi o rewolucji dla graczy

Aktualizacja Windows 10. Microsoft mówi o rewolucji dla graczy
Newsy PC Polecamy!

Rewolucja w grafice komputerowej Anno Domini 2018 rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem na rynek kart graficznych NVIDIA GeForce RTX z serii 20, dzięki czemu producenci gier oraz gracze uzyskali dostęp do sprzętu wystarczająco szybkiego, aby po raz pierwszy w historii obsłużyć śledzenie promieni (ray tracing) w czasie rzeczywistym.

Dzisiaj nastąpił kolejny przełomowy moment dzięki wydaniu październikowej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10, która zapowiada rozwój nowej generacji gier, zapewniających realistyczne oświetlenie, odbicia i cienie w czasie rzeczywistym.

Jedną z kluczowych funkcji aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 jest pierwsze publiczne wsparcie dla Microsoft DirectX Raytracing (DXR). Jest to ogromnie ważne wydarzenie z dwóch powodów:

  1. DXR zapewnia znormalizowany interfejs programowania aplikacji (API), który daje wszystkim twórcom gier dostęp do sprzętowego wsparcia śledzenia promieni obsługiwanego przez karty GeForce RTX.
  2. DXR dodaje obsługę śledzenia promieni do systemu operacyjnego Windows, dzięki czemu komputery osobiste zgodne z DirectX 12 mogą teraz uruchamiać aplikacje obsługujące ray tracing w czasie rzeczywistym

Śledzenie promieni w czasie rzeczywistym to rewolucja w branży gier. Oferuje poziom realizmu znacznie wykraczający poza to, co jest możliwe do uzyskania dzięki tradycyjnym technikom renderingu.

Najważniejsi wydawcy gier już teraz opracowują tytuły wykorzystujące śledzenie promieni w czasie rzeczywistym na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX. Należy tutaj wymienić takie hity jak Battlefield V, Metro Exodus czy Shadow of the Tomb Raider. Inni deweloperzy również zapowiedzieli wsparcie dla NVIDIA RTX. Zapowiedziano także nowy benchmark 3DMark testujący wydajność ray tracingu.

Dzięki dodaniu przez firmę Microsoft oficjalnego wsparcia dla DXR do systemu Windows 10 i rodzinie kart graficznych GeForce RTX z architekturą Turing, gracze komputerowi mogą lada moment spodziewać się pierwszej fali tytułów nowej generacji z obsługą śledzenia promieni.

Źródło: Microsoft

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie