Aktualizacja Warframe. Widma Kolei Solarnych już na PC, co dla konsol?

Najnowsza aktualizacja na PC dodaje towarzyszy w postaci kosmicznych kotów, nowe mechanizmy Mapy Gwiezdnej i wiele więcej.

Dzisiaj na komputerach osobistych pojawiły się Widma Kolei Solarnych, najnowsza aktualizacja do Warframe, popularniej gry Free-to-Play od niezależnego studia Digital Extremes. Widma Kolei Solarnych przyniosą znaczące usprawnienia do Mapy Gwiezdnej, nowe tryby walki powietrznej przy użyciu Archwingów, wprowadzą kocich towarzyszy i wiele, wiele więcej! Jest to już druga z przewidywanych trzech większych aktualizacji do Warframe zaplanowanych na lato, będących dowodem na to, że Digital Extremes stale usprawnia Warframe dla swojej oddanej społeczności ponad 26 milionów zarejestrowanych graczy na całym świecie.


Główne nowości dodane przy okazji dzisiejszej aktualizacji Widma Kolei Solarnych na PC to:

NOWI TOWARZYSZE – KAVAT: Nowy gatunek dołącza do Arsenału! Te porywcze, przypominające koty stworzenia dodane zostaną wraz ze swoją własną Zbroją oraz Modami, wnosząc do walki nieco bardziej defensywny styl wsparcia.

Dwie unikatowe rasy ze swoimi własnymi zestawami cech oraz umiejętności to:

  • Kavaty Adarza – zabójcze i bystre, dają swojemu Tenno i jego sojusznikom szansę na zadawanie Obrażeń Krytycznych przez krótki czas oraz odbijanie ataków wprost w wyprowadzających je przeciwników,
  • Kavaty Smeeta – powściągliwe ale potężne, od czasu do czasu tworzą projekcie samego siebie, rozpraszającą przeciwników i przynosząc szczęście całej swojej drużynie.

Wprowadzenie Kavatów daje także możliwość panowania nad czasem. Wszyscy Biologiczni towarzysze będą mogli stać się dorośli za naciśnięciem przycisku – zanim to jednak się stanie, gracze będą musieli dobrze przemyśleć swoją decyzję. Szczeniaki i kociaki mogą teraz swobodnie poruszać się po statku Tenno, trzeba będzie więc zdecydować czy chcą oni mieć słodkiego towarzysza w domu czy bezwzględną bestię u boku na polu bitwy.

GENERALNA MODERNIZACJA ARCHWINGÓW: Archwingi otrzymają całkowite przeorganizowanie Systemu Lotu, oferując graczom sześć stopni wolności! Aby Tenno mogli jak najlepiej doświadczyć tych zmian do rozgrywki zostały wprowadzone także nowa Klasa Wspierająca i nowe Tryby Gry. Zmiany w systemie Archwingów zawierać będą:

  • Wspierającego Archwinga – dla wszystkich tych, którzy chcą jedynie delikatnej pomocy dla swojego Tenno,
  • Tryb Pościgu – gracze muszą ścigać się i walczyć z dobrze chronionym statkiem Grineer, unikając jego opancerzonych wieżyczek, min oraz nieustannie wzywanych posiłków,
  • Tryb Pogoni – gracze muszą zapobiec ucieczce wrogich statków z zaopatrzeniem w określonym przedziale czasowym.

PRZEPROGRAMOWANIE MAPY GWIEZDNEJ: Gracze doświadczą całkowicie nowego modelu eksploracji Systemu Origin dzięki przeprogramowanej Mapie Gwiezdnej. Niech w przestrzeni kosmicznej ku misjom reaktywowania połączeń między planetami, zwanych Złączami, prowadzi ich nostalgicznie wyglądająca mapa. Jest ona hołdem dla projektu pierwszego interfejsu w Warframe, który chcieli zobaczyć jeszcze raz najbardziej doświadczeni gracze.

Gracze doświadczający Warframe na komputerach osobistych mogą już pobrać Widma Kolei Solarnych za darmo! Posiadacze PlayStatnion 4 i Xbox One dostaną ją już wkrótce.

LUNARO NADCHODZI NA PLAYSTATION 4 I XBOX ONE

Dodatkowo gracze konsolowi mogą oczekiwać nowego trybu gry, Lunaro. To nowy dynamiczny sport zespołowy, wymagający od graczy użycia umiejętności, poruszania się, pracy zespołowej oraz kreatywności w walce o zwycięstwo i honor. Dostępne w grze poprzez Konklawe, Lunaro, zachęci Tenno do dołączenia do jednego z dwóch zespołów, Sun albo Moon wraz z dwoma innymi członkami drużyny. Ich zadaniem jest obrona „bramki” podczas gdy przeciwnicy robią co w ich mocy, aby trafić piłką (Lunaro) w bramkę oponentów. Tenno oczywiście mogą bronić swojego pola poprzez wybicie Lunaro z posiadania przez drużynę przeciwną lub też znokautowanie przeciwnika.

Źródło: materiał wydawcy

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet