Nowa aktualizacja PS5 już dostępna. Zajmuje całkiem sporo miejsca

PS5 - konsola na tle symboli PlayStation
PS5

Dostępna jest nowa aktualizacja PS5. Patch oprogramowania o numerze 22.01-05.10.00 wprowadza dość klasyczne (i dla niektórych rozczarowujące) zmiany.

Nowa aktualizacja konsoli PlayStation nie uraczy Was rewolucyjnymi nowościami czy znaczącymi zmianami w systemie. Paczka udoskonaleń oprogramowania o numerze 22.01-05.10.00 wprowadza jedynie dość podstawowe poprawki, a notka dołączona do aktualizacji wspomina, że łatka „poprawia wydajność systemu”. Klasyka.

Najnowsza aktualizacja PS5 zajmuje aż 1,061 GB miejsca na dysku konsoli. To całkiem sporo, jak na zwykłe poprawki.

Niewykluczone, że w aktualizacji przemycono pliki związane z nowościami, które pojawią się w przyszłości. Tak było chociażby w przypadku VRR, które odblokowano w konsoli bez konieczności pobierania paczki plików. Możliwe, że Sony ma w rękawie kolejne funkcje oprogramowania PS5, którymi jeszcze się nie pochwaliło.

Choć moim zdaniem menu PlayStation 5 jest dużo ładniejsze i wygodniejsze od tego z PS4, brakuje mu paru istotnych funkcji. Tą najważniejszą są motywy, które pozwoliłyby graczom na spersonalizowanie wyglądu interfejsu konsoli. Choć dla niektórych osób może być to niewiele wnoszący bajer, to właśnie tej opcji brakuje mi w najnowszym PlayStation najbardziej. Może niedługo się doczekam.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie