Nowa aktualizacja do PS5 już dostępna do pobrania

Wiemy, jak wygląda devkit PS5 Pro | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Gracze posiadający konsolę PlayStation mogą przygotować się na pobranie nowej łatki. Aktualizacja PS5 o numerze 23.01-07.20.00 dostępna.

Słuchajcie, gracze korzystający z konsoli PlayStation 5 – macie nowe pliki do pobrania od Sony. Firma wrzuciła nową aktualizację systemową. Być może zaskoczę Was, ale tym razem nie jest to wyłącznie standardowe “ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu”. No dobra, trochę jest, ale nie do końca.

Na serwery trafiła już nowa łatka do konsoli, dzięki której możecie liczyć na lepszą wydajność, optymalizację, ale również poprawę “komunikatów” oraz “użyteczność na ekranach”. Cokolwiek by to nie znaczyło, musicie przygotować 1,151 GB wolnej przestrzeni na dysku. Czyli, jakby nie patrzeć, jest klasycznie.

Lista zmian – aktualizacja PS5 23.01-07.20.00:

  • Poprawiliśmy wydajność i stabilność oprogramowania systemowego
  • Poprawiliśmy komunikaty i użyteczność na niektórych ekranach

Szału więc nie ma, a Sony w ładne słowa ubrało w zasadzie kolejny zestaw drobnych poprawek do sprzętu. Oznacza to tym samym, że konsola nie została wyposażona w nowe funkcje. Tych jednak przybywa, bo niedawno zadebiutowała olbrzymia łatka, która zmieniła sporo.

Jednocześnie przypomnę, że coraz więcej mówi się o nowej “peespiątce”, która ma być wersją z odłączanym czytnikiem płyt. Później, wedle słów insiderów obeznanych w temacie, wyjdzie PS5 Pro. Gdzieś pomiędzy możemy liczyć na handheldową wersję sprzętu, która niestety nie będzie “pełnoprawną” i niezależną konsolą. Tak przynajmniej wynika z przecieków.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie