Konsola PS4 z padem Dualshock 4

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Aktualizacja PS4 8.00. Ogromne zmiany w Imprezie, update już w fazie testów

Sony rozpoczyna testy nowego softu. Aktualizacja PS4 8.00 trafiła do pierwszych graczy z Japonii, a lista zmian i nowości jest obfita, choć dotyczy głównie Imprezy.

Po majowej aktualizacji systemu PlayStation 4, która zapewniła nam jeszcze więcej stabilności sprzętu, szykują się grubsze zmiany. Aktualizacja PS4 8.00 znajduje się w fazie testów beta, choć na razie tylko na terenie Japonii. Można się jednak spodziewać, że wkrótce również w innych regionach nowy soft zostania udostępniony wybranym użytkownikom konsoli.

O tym, że trwają testy, dowiedzieliśmy się dzięki licznym tweetom od japońskich graczy, które zebrał i przetłumaczył serwis mp1st. Aktualizacja waży nieco ponad 500 MB i dotyczy przede wszystkim Imprezy, która doczeka się szeregu zmian i nowości. Zerknijcie, czego się spodziewać.

Aktualizacja PS4 8.00 – zmiany i nowości:

Zmiany w zakresie Imprezy oraz Wiadomości

 • Rozpoczynając Imprezę, możesz teraz wybrać utworzenie nowej grupy lub wybrać grupę istniejącą. Gdy utworzysz nową grupę, zostanie ona zapisana nawet po zakończeniu Imprezy. Możesz rozpocząć Imprezę z tymi samymi osobami, wybierając grupę, którą wcześniej utworzyłeś.
 • Możesz teraz używać swojej grupy w Imprezie i Wiadomościach. Możesz wysłać wiadomości do grupy, którą utworzyłeś w ramach Imprezy lub rozpocząć Imprezę z grupą, do której wysyłałeś Wiadomości.
 • Wiadomości zostały dodane do ekranu Imprezy. Gdy wybierzesz ikonę Wiadomości, zobaczysz wiadomości wymieniane pomiędzy członkami Imprezy.
 • Ustawienia publiczne / prywatne dla Imprezy zostały usunięte. Tylko członkowie grupy mogą dołączyć do Imprezy.
 • Możesz teraz zmienić ustawienia grupy w menu opcji, które wyświetla się na ekranie po wybraniu grupy. Możesz także zarządzać ustawieniami Imprezy, jeśli wybierzesz opcję [Połączenie czatu głosowego w grupie], która została dodana do ustawień Imprezy.
 • Członkowie Twojej grupy mogą teraz zobaczyć, kiedy Twój mikrofon jest wyciszony.
 • Możesz teraz dołączać do Imprez, nawet jeśli w jej skład wchodzą zablokowani członkowie grupy. Gdy dołączysz do Imprezy z zablokowanym członkiem lub gdy zablokowany członek dołączy do Imprezy, otrzymasz powiadomienie. Podczas imprezy nie będziecie się słyszeć, a gra, w którą grasz, ani status Share Play nie będą wyświetlane. Ponadto zablokowany członek nie zostanie powiadomiony, że go zablokowałeś.
 • Sesja Zagrajmy razem nie może już być rozpoczynana podczas Imprezy. W przypadku gier online dla wielu graczy możesz rozpocząć sesję w ramach danej gry.

Zmiany w zakresie kontroli rodzicielskiej

 • Komunikacja z innymi graczami i przeglądanie treści stworzonych przez innych graczy zostały połączone i są teraz komunikacją i treściami generowanymi przez użytkowników. Jeśli wybierzesz „Niedozwolone” dla jakiegoś ustawienia, po aktualizacji ustawienie zostanie zapisane.

Inne zaktualizowane funkcje

 • „Wycisz wszystkie mikrofony” zostało dodane do szybkiego menu w dziale dźwięk / urządzenia. To ustawienie powoduje wyciszenie wszystkich mikrofonów podłączonych do PS4.

Zmiany wprowadzone dla społeczności

 • Nie możesz już tworzyć grup w obszarze społeczności. Musisz utworzyć grupę w Imprezie.
 • Nie możesz już tworzyć nowych Wydarzeń, a Wydarzenia utworzone przed aktualizacją nadal będą się odbywać się. Wydarzenia i Turnieje organizowane przez twórców gier nadal będą się odbywać.
 • W przypadku niektórych funkcji zmieniła się treść wyświetlana na ekranie, a także wygląd ekranu.

Pamiętajmy jednak, że aktualizacja PS4 8.00 znajduje się w fazie testów, a to oznacza, że przytoczona lista nie jest ostateczna. Część z planowanych zmian może ostatecznie nie trafić do graczy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się