Aktualizacja PS4 7.0 – zmiany w party, HDR i restarcie konsoli

Aktualizacja PS4 7.0 jest już dostępna dla wybranych graczy, którzy otrzymali do niej dostęp w wersji beta. Sony postanowiło wprowadzić tym razem naprawdę ciekawe zmiany i nowości.

Aktualizacja PS4 7.0 została udostępniona na razie w wersji beta, zatem minie jeszcze trochę czasu, zanim update wyląduje na wszystkich konsolach. Warto jednak czekać, ponieważ otrzymamy m.in. możliwość ustawień HDR.

Aktualizacja PS4 7.0 – nowości i zmiany

Nie wiemy oczywiście, jak ostatecznie będzie wyglądała pełna lista zmian omawianej dużej aktualizacji. Obecna beta zawiera natomiast następujące nowości:

Zmiany w Party

  • Zwiększona maksymalna liczba uczestników Party z 8 do 16;
  • Poprawiona jakość dźwięku dla czatu głosowego;
  • Poprawiona łączność sieciowa.

Warto zaznaczyć, że testerzy nie będą mogli dołączyć do Party oraz używać Share Play z osobami, które nie należą do grupy testerów. Sony zaznacza jednak, że każdy tester otrzyma kod, który można wykorzystać na 20 różnych kontach, zatem będziemy mogli zaprosić znajomych do wspólnego sprawdzania nowości.

Aktualizacja PS4 7.0

Ponadto amerykańscy testerzy będą mieli wcześniejszy dostęp do funkcji transkrypcji czatu, która będzie dostępna za pośrednictwem aplikacji Party oraz Drugi Ekran. Korzystając z tej funkcji,  możliwe będzie konwertowanie czatu głosowego na tekst w aplikacji Drugi Ekran. Będziemy mogli również wprowadzić tekst w aplikacji, a zostanie on przeczytany przez lektora uczestnikom Party. Ta funkcja będzie dostępna tylko w USA i tylko w języku angielskim.

Ustawienia HDR

Kolejna nowość, jaką przynosi ze sobą aktualizacja PS4 7.0 w wersji beta, to możliwość regulowania jasności HDR z poziomu systemu konsoli. Jak możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu, Sony wprowadza rozjaśnienie lub ściemnienie HDR, co jest naprawdę niezłą rzeczą biorąc pod uwagę fakt, że nie wszystkie gry pozwalają na taką regulację. Niektórzy testerzy donoszą, że nowa opcja działa nie tylko na gry, lecz również na aplikacje takie jak Netflix.

Aktualizacja PS4 7.0

Restart konsoli po aktualizacji

Update zawiera ponadto jeszcze jedną przydatną rzecz. Począwszy od aktualizacji 7.0, konsola PlayStation 4 nie zawsze będzie musiała się restartować po pobraniu aktualizacji. Dotyczy to zapewne mniejszych łatek, które będą instalowane bez konieczności restartu, jeśli włączymy odpowiednią opcję przechodząc do [Settings] > [System] > [Auto Downloads].

To na razie tyle wieści odnośnie testowanego update’u. Dajcie znać, czy podobają się Wam przedstawione nowości.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.