Aktualizacja PS4 6.50 dostępna. Zamiana przycisków i nowe funkcje

Sony wypuściło właśnie nowy firmware do PlayStation 4. Tym razem nie ma mowy o stabilności systemu i choć aktualizacja PS4 6.50 nie jest obszerna, wprowadza coś naprawdę ciekawego.

Oferta PS Plus 2019. W obecnej formie ta subskrypcja nie ma sensu

Jeśli włączycie PlayStation 4, będziecie musieli poczekać chwilkę na pobranie nowej aktualizacji. Można powiedzieć, że szału nie ma, lecz sam fakt, iż lista zmian nie ogranicza się do poprawy stabilności działania systemu, jest już zadowalający. Aktualizacja PS4 6.50 serwuje kilka nowych funkcji – soft daje użytkownikom możliwość zamiany przycisków X i kółko. Dla nieświadomych, kółko jest zwykle używane jako przycisk “akceptuj” w Japonii, podczas gdy X to przycisk “anuluj”. Tutaj, na Zachodzie, funkcjonalność zawsze była odwrócona. Można powiedzieć, że możliwość zmiany tego stanu rzeczy jest ukłonem w stronę osób grających na Nintendo, gdzie przyciski akceptuj/anuluj są u nas zupełnie inne niż na PS4. Teraz po kilku dniach grania na Switchu przesiądziemy się na PlayStation 4 i dostosujemy przyciski wedle uznania.

Kolejną nowością jest możliwość korzystania z funkcji Remote Play na urządzeniach z systemem iOS. Aplikację Remote Play możemy pobierać z AppStore i dzięki niej połączyć PS4 ze smartfonami oraz tabletami działającymi pod wspomnianym systemem.

Listę nowości zamyka opcja transmitowania rozgrywki w rozdzielczości 720p w serwisie NicoNico. Sony zaznacza jednak, że opcja dostępna jest tylko w wybranych krajach.

Aktualizacja PS4 6.50 – nowości – lista zmian

  • Od teraz możesz korzystać z Remote Play na urządzeniach wyposażonych w system iOS. Aplikację Remote Play pobierzesz z AppStore;
  • Dodano opcję transmitowania rozgrywki w 720p w serwisie NicoNico. Opcja dostępna tylko w wybranych krajach;
  • Dodano opcję zamiany przycisków między O i X. Aby tego dokonać, wybieramy Ustawienia -> System. Opcja dostępna tylko w wybranych krajach.

Dajcie znać, czy któraś z tych nowości ułatwi Wam zabawę przy PlayStation 4, czy jednak są to funkcje kompletnie dla Was nieistotne. Jeśli tak, to czego byście sobie życzyli w kolejnej wersji softu?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: