Aktualizacja PS4 6.20 – to jeszcze nie zmiana PSN ID, więc co serwuje Sony?

Aktualizacja PS4 6.20 – to jeszcze nie zmiana PSN ID, więc co serwuje Sony?
Newsy Polecamy PS4

Na serwerach wylądowała aktualizacja PS4 6.20, zatem przy najbliższym uruchomieniu konsoli czeka na Was paczka danych do pobrania. A zmiany?

Posiadacze PlayStation 4 mogą już pobrać nowy software, lecz tym razem bez fajerwerków. Oczekiwana aktualizacja wprowadzająca dla wszystkich graczy możliwość zmiany PSN ID zostanie udostępniona na początku przyszłego roku. Pod koniec tego, Sony uraczyło nas jakże lubianym standardem. Tak, zapewne już się domyślacie, co zawiera aktualizacja PS4 6.20

Aktualizacja PS4 6.20 – zmiany. Od razu jest stabilniej

Nowa łatka systemowa waży 426 MB i poprawia ogólną wydajność systemu. Możemy się spodziewać, że Sony wprowadza po prostu kolejne zabezpieczenia przed złamaniem konsoli. Gracze nie zobaczą po instalacji łatki nic nowego.

Dopiero po nowym roku otrzymamy aktualizację, która wniesie ze sobą nową funkcję, czyli zmianę PSN ID. Dotychczas tylko wybrani testerzy mogli zapoznać się z ta nowością.

Wiedźmin 3 – Triss i Yennefer, jakie chcielibyśmy zobaczyć w serialu Netflixa


Zmiana PSN ID – kiedy dla wszystkich, jakie zasady?

Sony wyjaśnia, że gracze będą mogli zmieniać swój identyfikator online tyle razy, ile zechcą. Pierwsza zmiana jest bezpłatna, a za kolejne zapłacimy 9,99 euro (43 zł) lub 4,99 euro (22 zł) z subskrypcją PS Plus (zaznaczamy tutaj, że przy zmianie Gamertaga na konsolach Microsoftu jest podobnie – pierwszy raz za darmo, następnie za opłatą). Jak zmienimy PSN ID? Proste, wchodząc w ustawienia na PS4 i wybierając odpowiednią opcję.

Po zmianie PSN ID będziemy mogli zdecydować, czy obok nowego identyfikatora będzie wyświetlany wcześniejszy, z którego dotychczas korzystaliśmy. Trzeba będzie się jednak dobrze zastanowić, ponieważ gdy zdecydujemy się wyświetlać stary identyfikator, nie będziemy mogli zmienić zdania i ukryć go, pozostawiając tylko nowy nick.

Sony zaznacza, że funkcja zmiana PSN ID będzie zgodna z grami na PS4 opublikowanymi po 1 kwietnia 2018 roku i zdecydowaną większością najpopularniejszych gier z PS4, które zostały wydane przed tą datąNależy pamiętać, że nie wszystkie gry i aplikacje dla systemów PS4, PS3 i PS Vita gwarantują obsługę zmiany identyfikatora online, a użytkownicy mogą czasami napotkać problemy lub błędy w niektórych grach – podkreśla Sony.

Warto również zaznaczyć, że jeśli po zmianie PSN ID pojawią się jakieś problemy, będziemy mogli w dowolnej chwili powrócić do oryginalnego identyfikatora za darmo i jak podkreśla Sony, przywrócenie starego identyfikatora rozwiązuje większość problemów spowodowanych zmianą nicka.

Sony informuje, że po oficjalnym udostępnieniu funkcji dla wszystkich graczy, opublikowana zostanie lista gier wydanych przed 1 kwietnia 2018 roku, które mają być zgodne ze zmianą ID.

Zmiana PSN ID w ramach PlayStation Preview ma być testowana do końca listopada 2018 roku. Pełne udostępnienie funkcji wszystkim właścicielom PS4 planowane jest na początek 2019 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie