PS4 dostało nową aktualizację systemu. Co przed wielką łatką z numerem 5.0?

PS4 dostało nową aktualizację systemu. Co przed wielką łatką z numerem 5.0?
Newsy PS4

Aktualizacja PS4 4.73 wylądowała i waży niewiele ponad 340 MB. Tym razem nie możemy jeszcze liczyć na wielkie zmiany, które przyniesie ze sobą aktualizacja 5.0. Sony obecnie zbiera graczy do jej testowania.

Firmware 4.73 daje nam natomiast standardową poprawę wydajności systemu, zatem może usunąć błędy, które trapiły niektórych posiadaczy PlayStation 4.

Pamiętajcie, że pobranie łatki 4.73 jest obowiązkowe, by rozpocząć rozgrywkę w sieci.

Sześć funkcji, które może przynieść duża aktualizacja PS4

Aktualizacja PS4 5.0 jest coraz bliżej, o czym świadczy możliwość zapisywania się na testowanie nowego softu (informację na ten temat przypominamy poniżej). Sony zawsze w ramach dużych łatek serwowało graczom kilka nowych funkcji i pewnie zastanawiacie się, co tym razem znajdzie się na liście zmian. Ta oczywiście nie została jeszcze ujawniona, lecz jest pewien trop co do nadciągających nowości.

Serwis PSU przypomina, że w 2015 roku Sony rozsyłało posiadaczom PlayStation 4 ankietę, w której proszono społeczność o wybranie – z dostępnej listy – najbardziej pożądanych funkcji. Wspomniany portal prześledził następnie wszystkie aktualizacje PS4 od tamtego czasu i jak się okazuje, funkcje z ankiety są sukcesywnie wprowadzane, najczęściej właśnie w update’ach z numerami co 0.5.

Idąc tym tropem PSU wyciągnął z ankiety sześć funkcji, które jeszcze nie zostały zrealizowane. Jest zatem wielce prawdopodobne, że któraś z nich zawita w aktualizacji PS4 5.0. Oto one!

Aktualizacja PS4 5.0 – możliwe nowości:

  1. Klasyki z PSOne.
  2. Ukryj/całkowicie usuń elementy z biblioteki (demo).
  3. Usuń elementy z biblioteki.
  4. Lista zakupowych życzeń.
  5. Zwiększenie maksymalnej liczby osób w aplikacji Impreza.
  6. Możliwość zmiany PSN ID.

Ciekawe, czy aktualizacja PS4 5.0 rzeczywiście będzie zawierała powyższe zmiany lub choćby część z nich. Pewnie wielu graczy skorzystałoby z możliwości ogrania klasyków z PSOne na obecnej generacji, czy posprzątało swoją bibliotekę z ogranych dawno wersji demonstracyjnych i innych pozycji, przez które trzeba się przedzierać.

Możliwość zmiany PSN ID to pożądana opcja dla tych, którzy chcieliby odświeżyć swój wirtualny wizerunek, a zwiększenie liczby osób w aplikacji Impreza przyda się graczom z dużą liczbą znajomych. Apka pozwala prowadzić czaty głosowe i tekstowe ze znajomymi i innymi graczami i można z niej korzystać np. podczas grania.

Jakie z tych nowości chcielibyście zobaczyć w kolejnej wersji softu do PS4?

Aktualizacja PS4 5.0 – chcecie sprawdzić nowe funkcje przed innymi graczami?

Aktualizacja PS4 5.0 na pewno będzie czymś dużym, a wynika to z prostego faktu. Przed wprowadzeniem nowych i znaczących funkcji do systemu konsoli, Sony zwykło zapraszać graczy do beta testów, które poprzedzają udostępnienie update’u wszystkim użytkownikom.

Nie inaczej jest tym razem i jak czytamy na amerykańskim blogu PlayStation, aktualizacja PS4 5.0 nabiera kształtów i Sony prosi graczy o zapisywanie się do zamkniętych testów. Europejczycy również mogą się zapisywać, wystarczy zajrzeć na tę stronę.

Musicie jednak pamiętać, że samo zapisanie się do sprawdzania nowego systemu nie gwarantuje nam, że załapiemy się na testy. Sony zastrzega sobie odpisywanie jedynie do tych osób, które zostaną wybrańcami. Osoby uczestniczące w testach beta mogą zostać również poproszone o udział w ankiecie, co akurat nas nie dziwi, ponieważ jakaś informacja zwrotna od testerów musi być.

Kiedy wystartuje beta aktualizacji PS4 5.0? O tym Sony poinformuje w mailach, które zostaną wysłane do wybranych testerów.

Aktualizacja PS4 5.0 powinna przynieść o wiele więcej niż serwowana w ostatnich łatkach poprawa stabilności systemu. Dajcie koniecznie znać, jakich nowych funkcji oraz poprawek oczekujecie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie