Aktualizacja PS4 4.0 – oto lista zmian, które już dzisiaj można przetestować

Aktualizacja PS4 4.0 – oto lista zmian, które już dzisiaj można przetestować
Newsy Polecamy PS4

Sony ujawnia, co zawiera najnowszy soft do PlayStation 4.

Pod koniec zeszłego miesiąca Japończycy zapowiedzieli kolejną wielką aktualizację PS4, która najpierw zostanie przetestowana przez wybrane osoby w ramach bety. Kto się do niej zapisywał, niech czym prędzej sprawdzi swojego maila, ponieważ być może został jednym z wybrańców. Jak informuje Sony, wylosowane osoby już dzisiaj dobiorą się do nowego systemu w wersji beta. Pozostali mogą natomiast przeczytać poniżej, jakie też świeże funkcje się w nim znalazły.

Aktualizacja PS4 4.0 otrzymała nazwę kodową Shingen. Listę zmian otwiera odświeżony interfejs użytkownika. Poprawiono m.in. ikonki, pojawiły się nowe tła dla systemu. Jak zaznacza Sony, teraz wszystko będzie bardziej wyrafinowane i łatwiejsze w użytkowaniu.

Kolejną nowością na liście jest przeprojektowane szybkie menu, które wywołujemy przytrzymując przycisk PS na padzie DualShock 4. Tutaj również postawiono na lepszą funkcjonalność i zaznaczono, że najważniejsza zmiana sprowadza się do tego, iż teraz szybkie menu nie będzie zajmowało całego ekranu, więc w zasadzie jego otworzenie nie oznacza wyjścia z rozgrywki.

Aktualizacja PS4 4.0 to również zmiany w Share Menu i tutaj będzie podobnie jak powyżej, czyli wywołanie tej funkcji nie zajmie nam całego ekranu. Zwiększono również rozmiary klipów, które wrzucamy na Twittera. Obecnie można dzielić się filmikami trwającymi maksymalnie 10 sekund, lecz nowy soft pozwoli nagrać materiały trwające nawet 140 sekund.

Kolejne zmiany znajdziemy w folderach i organizacji biblioteki. Będziemy mogli np. stworzyć własne foldery i pogrupować tym samym gry oraz aplikacje. W bibliotece, na osobnej karcie, znajdziemy natomiast wszystkie gry, które dotychczas kupiliśmy (niezależnie od tego czy są zainstalowane, czy też nie). Dodatkowo pojawią się nowe opcje sortowania zawartości w naszej bibliotece, np. według daty zakupu czy też statusu instalacji. Ponadto znajdziemy konkretne gry/aplikacje w bibliotece korzystając z tekstowej wyszukiwarki.

Lista zmian to również ulepszone trofea. Jeśli konsola nie będzie mogła połączyć się z siecią, trofea będziemy mogli przeglądać w trybie offline. Dodano również przycisk, pozwalający odsłonić ukryte osiągnięcia. Domyślnie nadal będą one zasłonięte, lecz ciekawscy bez problemu zobaczą nazwy oraz opisy takich pucharków. Zmianie ulegnie również ikonka pokazująca rzadkość trofeów – zamiast czterech wypełniających się pól będzie ona miała kształt piramidy, na której szczycie znajdą się najrzadziej zdobywane przez graczy osiągnięcia.

Na koniec aktualizacja PS4 4.0 zafunduje nam odświeżony wygląd profilu użytkownika. Tutaj pojawi się m.in. możliwość ustawienia tła z dowolnego zrzutu ekranu, który wykonaliśmy podczas grania.

Sony zaznacza, że nadchodzący update zawiera jeszcze więcej nowych funkcji, które na razie nie zostały ujawnione, ponieważ nie będą dostępne podczas rozpoczynającej się dzisiaj bety.

Kiedy premiera aktualizacji? Więcej szczegółów oraz konkretny termin poznamy w najbliższych tygodniach. Czekamy zatem na kolejną porcję informacji a tymczasem piszcie, jak podobają się Wam przedstawione nowości. To jest to, na co czekaliście?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie