Aktualizacja PS4 2.50 wprowadzi wyczekiwaną funkcję. Wyciekły szczegóły!

Zobaczcie, nad czym pracuje Sony.

Na przełomie marca/kwietnia powinniśmy otrzymać sporą aktualizację systemu do PlayStation 4. Łatka – oznaczona numerkiem 2.50 – zaaplikuje naszej konsoli znacznie więcej niż standardową poprawę stabilności.


Nowe funkcje są obecnie testowane – zaznacza serwis Gematsu. Jeśli prace nad nimi pójdą bez niespodzianek, już wkrótce dostaniemy…

Przede wszystkim PS4 otrzyma funkcję usypiania konsoli, na którą czekamy naprawdę długo. Sony wspominało o niej jeszcze przed premierą sprzętu. Po aktualizacji w końcu będziemy mogli przejść w tryb spoczynku bez zamykania aplikacji lub gier, a po wznowieniu działania od razu kontynuować zabawę (posiadacze Nintendo 3DS mogą korzystać z takiej opcji już od premiery swojej małej konsolki).

Ciekawą funkcją ma być również powiązanie przycisków na padzie z innymi przyciskami. Mielibyśmy sami konfigurować, czy np. przyciśnięcie X wywoła taki sam skutek, jak przyciśnięcie L1 lub R1.

Kolejną nowością ma być możliwość kasowania z listy trofeów tych gier, w których i tak nie zdobyliśmy żadnych pucharów, czyli mamy zerowy postęp. Dodatkowo moglibyśmy łatwo wyszukać w sieci filmiki oraz screeny, które podpowiedzą, jak odblokować dane trofeum. Sami będziemy też mogli dzielić się takimi materiałami, by pomóc innym graczom.

Aktualizacja 2.50 ma również pozwolić na korzystanie z SharePlay w 60 klatkach na sekundę. Dodatkowo podczas uruchamiania SharePlay będziemy mogli przetestować szybkość łącza.

Miejmy nadzieję, że nowy firmware przyjdzie do nas jak najszybciej. Poniżej jeden ze screenów, który potwierdza testowanie funkcji usypiania konsoli.

Aktualizacja-PS4-2.50-zmiany

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

116 Shares
Share116
+1
Tweet