Nowe gry - Lampa z logo PlayStation

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

PlayStation rezygnuje z funkcji, z której korzystali gracze. Czy to zmiana na plus?

Z funkcjonalności strony PlayStation usunięto zakładkę MyPlayStation. Gracze w tej sekcji mogli znaleźć między innymi swoją bibliotekę gier, znajomych oraz listę osiągnięć.

Bez wątpienia Sony w ostatnim czasie podejmuje wiele kontrowersyjnych decyzji. Jeszcze niedawno pisaliśmy o deadlinie dla twórców w sprawie wydawania gier i aktualizacji na PS Vita. Okazuje się, że to nie koniec zmian w ramach usług tego japońskiego giganta. Jak możemy przeczytać na stronie wsparcia o usłudze MyPlayStation:

Od 28 czerwca 2021 roku funkcja sieciowa MyPlayStation nie będzie już obsługiwana. Dostęp do informacji o Bibliotece gier, Imprezach, Znajomych, Trofeach i Profilu można nadal uzyskać na konsolach PS4 i PS5 lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej PS App. Informacje o profilu i bibliotece gier będą również dostępne w sieci, w rozwijanym menu profilu.

– podaje PlayStation na swojej stronie wsparcia

Jak się okazuje, tak naprawdę Sony pozbyło się w ten sposób zdublowania niektórych sekcji między swoją stroną a PS App. W związku z tym niejako gracze teraz muszą korzystać z tej funkcjonalności. Nie uważam jednak, że to coś złego, ponieważ w mojej opinii wspomniana aplikacja działa naprawdę dobrze i jest intuicyjna. Zawsze pozostaje jeszcze sam interfejs konsoli, dlatego nie wydaje mi się, żeby posiadacze PlayStation mieli powody do narzekań w tym temacie. Będzie Wam brakowało zakładki MyPlayStation?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się