PS Vita

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.

0 komentarzy

Sony nie wspiera PlayStation Vita i innym też nie pozwoli. Ostateczny termin

Wielu deweloperów potwierdza, że Sony nie będzie akceptować nowych produkcji na PlayStation Vita od lata 2021. Twórcy nie będą mogli również wydawać kolejnych aktualizacji do swoich gier. Na szczęście PS Store na handheldzie będzie dalej dostępny.

Ostatnie kontrowersje w związku z planami zamkniecia PS Store na PS3 i PlayStation Vita wywołały sporo głosów sprzeciwu. W związku z tym Sony zdecydowało się jednak wstrzymać częściowo od swojej decyzji. Niestety, doczekamy się niektórych przykrych zmian.

Twórcy gier z całego świata donoszą w social mediach o tym, że od najbliższego lata żaden tytuł nie będzie zaakceptowany przez PlayStation do sprzedaży w sklepie na ostatniej konsoli mobilnej Sony. Nie dotyczy to jednak sprzedaży gier, ponieważ te będą możliwe do zakupu jeszcze przez jakiś czas.

To nie koniec przykrych wieści. Dowiadujemy się także, że wspomniany letni deadline dotyczy też wydawania nowych aktualizacji do swoich produkcji. Bez wątpienia oznacza to przede wszystkim koniec nowych zawartości w grach, ale także i łatek naprawiających błędy i polepszających optymalizację.

Czy Sony na pewno wie, co robi? Choć sami twórcy PS Vity nie są zadowoleni z jej wyników sprzedażowych, to uśmiercenie dystrybucji i wspierania jej gier obecnie jest na pewno złym pomysłem. Pozostaje tylko nadzieja, że japoński gigant ponownie przemyśli swoją decyzję.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się