Sony nie wspiera PlayStation Vita i innym też nie pozwoli. Ostateczny termin

PS Vita
PS Vita

Wielu deweloperów potwierdza, że Sony nie będzie akceptować nowych produkcji na PlayStation Vita od lata 2021. Twórcy nie będą mogli również wydawać kolejnych aktualizacji do swoich gier. Na szczęście PS Store na handheldzie będzie dalej dostępny.

Ostatnie kontrowersje w związku z planami zamkniecia PS Store na PS3 i PlayStation Vita wywołały sporo głosów sprzeciwu. W związku z tym Sony zdecydowało się jednak wstrzymać częściowo od swojej decyzji. Niestety, doczekamy się niektórych przykrych zmian.

Twórcy gier z całego świata donoszą w social mediach o tym, że od najbliższego lata żaden tytuł nie będzie zaakceptowany przez PlayStation do sprzedaży w sklepie na ostatniej konsoli mobilnej Sony. Nie dotyczy to jednak sprzedaży gier, ponieważ te będą możliwe do zakupu jeszcze przez jakiś czas.

To nie koniec przykrych wieści. Dowiadujemy się także, że wspomniany letni deadline dotyczy też wydawania nowych aktualizacji do swoich produkcji. Bez wątpienia oznacza to przede wszystkim koniec nowych zawartości w grach, ale także i łatek naprawiających błędy i polepszających optymalizację.

Czy Sony na pewno wie, co robi? Choć sami twórcy PS Vity nie są zadowoleni z jej wyników sprzedażowych, to uśmiercenie dystrybucji i wspierania jej gier obecnie jest na pewno złym pomysłem. Pozostaje tylko nadzieja, że japoński gigant ponownie przemyśli swoją decyzję.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie