Aktualizacja GTA V. Rockstar o ważnej nowości dla konsol

Już wkrótce posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One pobawią się w reżyserów.

Twórcy GTA V już w maju zapowiadali, że Rockstar Editor – obecny teraz jedynie na PC – wyląduje również na konsolach nowej generacji. Wskazywano, że stanie się to latem tego roku, lecz później nastał długi okres ciszy w tym temacie. Do dzisiaj.

Rockstar poinformował bowiem na oficjalnej stronie, że następna aktualizacja GTA V wprowadzi na konsolach obiecany Rockstar Editor. Wiadomość przekazano przy okazji ogłoszenia wyników konkursu na najlepsze filmiki graczy związane z DLC Brudny Szmal, które powstały w pecetowej wersji edytora.


Nie podano niestety konkretnej daty premiery nadchodzącej aktualizacji, lecz dobrze wiedzieć, że wraz z nią wcielimy się w reżyserów na PS4 i Xboksie One, tworząc swój własny klip na ulicach Los Santos.

Pytanie, czy Rockstar Editor na konsolach zaoferuje to samo co na PC? Wcześniej studio Rockstar wspominało, że program jest zaawansowanym narzędziem, które wymaga dodatkowej mocy obliczeniowej, więc pecetowa wersja nie może być kompatybilna z konsolowym GTA V. Dlatego rozpoczęto prace nad wersją dostosowaną do PlayStation 4 oraz Xbox One. Liczymy na to, że deweloper znalazł sposób, by posiadacze konsol cieszyli się takimi samymi możliwościami Rockstar Editor, jak właściciele blaszaków.

Edytor pozwala naprawdę na wiele, czego najlepszym przykładem są właśnie filmiki związane z DLC Brudny Szmal, które Rockstar postanowił nagrodzić. Oto one:

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

41 Shares
Share41
+1
Tweet