Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Activision, EA, Take-Two i Konami pozwane za naruszenie patentu

Pewna teksańska firma zaczyna walkę w sądzie z największymi wydawcami branży gier.

Serwisy Polygon oraz GI.biz podają, że firma Virtual Gaming Technologies z Teksasu wystosowała pozew sądowy przeciwko Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two, Zyndze oraz Konami. Na liście są więc jedni z największych wydawców gier na świecie.

Teksańska firma twierdzi, że wymienieni wydawcy naruszyli jej patent, którego właścicielem jest William Junkin – szef FantasySports.com. Mowa o pomyśle na tryb gry, który bazuje na realnej aktualizacji danych drużyn sportowych w wirtualnym świecie. Tego rodzaju rozwiązanie znajduje się chociażby w serii gier FIFA (Ultimate Team), NBA 2K, Madden czy PES. Z pewnością gracze powinni kojarzyć tryby rozgrywki, gdzie składy drużyn, statystki zawodników czy transfery, są aktualizowane w grze na bieżąco na podstawie prawdziwych danych organizacji sportowych i klubów.

Sprawa jest zaskakująca. Serwis GI.biz zauważa, że wspomniana firma z Teksasu powstała we wrześniu tego roku. Może to więc sugerować, że mamy tutaj do czynienia z trollem patentowym, który szuka okazji, aby zarejestrować wykorzystany już przez dużą firmę pomysł, a następnie oskarżyć ją o nieprzestrzeganie prawa patentowego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się