Activision, EA, Take-Two i Konami pozwane za naruszenie patentu

Pewna teksańska firma zaczyna walkę w sądzie z największymi wydawcami branży gier.

Serwisy Polygon oraz GI.biz podają, że firma Virtual Gaming Technologies z Teksasu wystosowała pozew sądowy przeciwko Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two, Zyndze oraz Konami. Na liście są więc jedni z największych wydawców gier na świecie.

Teksańska firma twierdzi, że wymienieni wydawcy naruszyli jej patent, którego właścicielem jest William Junkin – szef FantasySports.com. Mowa o pomyśle na tryb gry, który bazuje na realnej aktualizacji danych drużyn sportowych w wirtualnym świecie. Tego rodzaju rozwiązanie znajduje się chociażby w serii gier FIFA (Ultimate Team), NBA 2K, Madden czy PES. Z pewnością gracze powinni kojarzyć tryby rozgrywki, gdzie składy drużyn, statystki zawodników czy transfery, są aktualizowane w grze na bieżąco na podstawie prawdziwych danych organizacji sportowych i klubów.

Sprawa jest zaskakująca. Serwis GI.biz zauważa, że wspomniana firma z Teksasu powstała we wrześniu tego roku. Może to więc sugerować, że mamy tutaj do czynienia z trollem patentowym, który szuka okazji, aby zarejestrować wykorzystany już przez dużą firmę pomysł, a następnie oskarżyć ją o nieprzestrzeganie prawa patentowego.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: