A Plague Tale: Requiem na wzruszającym zwiastunie fabularnym

A Plague Tale: Requiem może zakończyć serię - zdradza reżyser
Newsy PC PS5 Xbox Series

A Plague Tale: Requiem jest coraz bliżej debiutu. Z tej okazji twórcy podzielili się nowym zwiastunem zdradzającym co nieco na temat fabuły gry.

Pierwsza część A Plague Tale okazała się tak wyjątkową i docenioną grą wcale nie ze względu na mechaniki rozgrywki. Te były akurat co najwyżej poprawne, ale z pewnością nie wydawały się “głównym daniem”. Tym z pewnością została fabuła, a wraz z nią przedstawione postacie i cały wykreowany przez twórców świat. Wyjątkowo wzruszająca historia podróży siostry z młodszym bratem przez mroczne rejony spowitej szczurzą plagą krainy po dziś dzień może chwycić za serce.

A Plage Tale: Requiem ma więc pewien problem. Asobo Studio musi poradzić sobie z wysokimi oczekiwaniami związanymi z kontynuacją. Ta nie może być “taka sama”, a powinna być jeszcze lepsza. Fabuła powinna więc mocniej nas wciągnąć, nowe postaci okazać się charakterystyczne, a dalsze przygody dwójki rodzeństwa jeszcze bardziej “epickie” w każdym tego słowa znaczeniu. Po nowym zwiastunie jestem w miarę spokojny o to, że tak właśnie się stanie.

Fabularny trailer nie zdradza za wiele, oprócz tego, że ponownie szczurza plaga będzie stanowiła główne zagrożenie dla protagonistów. Oczywiście historia ma stanowić bezpośrednią kontynuację “jedynki”. Jeśli więc gra wzbudza Wasze zainteresowanie, lepiej będzie wpierw poznać poprzednią część. Sama historia długa nie jest (w przeciwieństwie do Requiem), a z pewnością należy do tych wartych poznania. A Plague Tale: Requiem debiutuje 18 października na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X oraz S (w Xbox Game Pass na premierę).

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie