Wymagania sprzętowe A Plague Tale: Requiem rozjuszyły graczy

A Plague Tale: Requiem - wymagania sprzętowe na PC rozjuszyły graczy
Newsy PC

W końcu, zaledwie ma tydzień przed premierą, poznaliśmy wymagania sprzętowe A Plague Tale: Requiem w wersji na PC. Wielu graczy nie może ich zdzierżyć.

Asobo Studio w końcu podzieliło się oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi A Plague Tale: Requiem w wersji na PC. Okazuje się, że w idealny sposób podsumowują one technologiczny skok oraz udowadniają pełne wejście w next-gen. W końcu minimalne wymagania Requiem na PC są dokładnie tymi samymi, które w przypadku Innocence widniały w zalecanych.

Na Twitterze gry pojawiła się karta informująca o sprzęcie, który trzeba posiadać, aby odpalić ten tytuł. Minimalne wymagania zakładają rozgrywkę w 30 FPS-ach i na ustawieniach niskich. Rekomendowane z kolei reprezentują 60 FPS-ów i opcje “wszystko na ultra”. Dlatego też w minimalnych znajdziemy m.in. kartę graficzną GTX 970 czy Intel Core i5-4690k, czyli dość wiekowe podzespoły. Warto jednak zaznaczyć, że gra potrzebuje minimum 16 GB RAM-u. 8 GB przestało już najwyraźniej wystarczać.

Rekomendowane zakładają korzystanie z karty RTX 3070 oraz, dla fanów AMD, Ryzena 5 3600. Źle więc nie jest i z pewnością wielu graczy będzie mogło w miarę komfortowo cieszyć się rozgrywką choćby na średnich. Sama gra i tak wygląda o wiele lepiej od swojej poprzedniczki, a przynajmniej na to wskazują udostępnione materiały.

Na Twitterze fani zareagowali jednak gorzej niż w przypadku wymagań Dead Space Remake. Pojawiło się mnóstwo głosów wskazujących na obawy o “brak optymalizacji” czy “przesadzone wymagania”. Wiele osób dziwi się, że 16 GB RAM-u jest wymagane minimalnie, a dla niektórych RTX 3070 to zdecydowanie “za drogi sprzęt”. No cóż – trzeba już chyba do takiego stanu rzeczy przywyknąć. Z pewnością nie ma sensu jednak na zapas martwić się o optymalizację i trzeba po prostu zaczekać do premiery. Swoją drogą – pamiętajcie, iż tytuł na premierę debiutuje w Xbox Game Pass!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie