7 Days to Die wkrótce na PS4 i Xbox One. Poznajcie sekrety craftingu

To wymagająca gra survivalowa, traktująca o przetrwaniu w świecie zainfekowanym wirusem zombie.

7 Days to Die jest dostępne na PC i już 1 lipca pojawi się również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One za sprawą Wydawnictwa Techland – oficjalnego partnera studia Telltale Games. Nowy zwiastun gry skupia się na esencji rozgrywki, jaką jest tworzenie przedmiotów niezbędnych do przetrwania.


Apokalipsa zombie nie jest w grach tematem nowym, ale tej, której doświadczą gracze w 7 Days to Die, nie da się porównać z niczym. Sztuka przeżycia w 7 Days to Die to konieczność dbania o potrzeby takie jak jedzenie i picie, tworzenie przedmiotów do walki i codziennego użytku oraz budowa schronów. Rozbudowany, pełen zależności system craftingu, to unikatowy element gry. Bez kuchenki i czystej wody gracz nie ugotuje surowego mięsa. Picie zanieczyszczonej wody prowadzi do problemów ze zdrowiem, a tu pomagają medykamenty. Ich z kolei nie stworzymy bez odpowiednich składników, tak samo jak amunicji, ubrań oraz surowców budowalnych, niezbędnych przy stawianiu fortyfikacji i umocnień.

7 Days to Die można określić mianem Minecrafta dla dorosłych. Pozyskiwanie surowców i wznoszenie budynków może kojarzyć się popularną produkcją, ale otoczka brutalnej rzeczywistości sprawia, że całość ma wyjątkowy charakter. To jedna z najbardziej rozbudowanych pod tym względem gier o zombie na rynku – komentuje Tomasz Gawlikowski, Dyrektor ds. Marketingu i PR Wydawnictwa Techland.

7 Days to Die pojawi się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One już 1 lipca w cenie 159,90 zł. Każdy kto zdecyduje się na zamówienie przed premierą otrzyma unikatowe skórki dla postaci przedstawiające bohaterów z serii The Walking Dead.

Źródło: Techland, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

21 Shares
Share21
+1
Tweet