Po 11 latach 7 Days to Die wychodzi z wczesnego dostępu. Konsolowcy muszą jednak kupić ją jeszcze raz

7 Days to Die opuszcza wczesny dostęp po 11 latach | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Niby siedem dni, a jednak 11 lat… Niemniej 7 Days to Die w końcu kończy z wersją wczesnego dostępu. To dobrze, ale dla niektórych to dość gorzka wiadomość.

7 Days to Die to swego czasu szalenie popularny zombie survival, który po prostu pozwala na wiele dobrej zabawy. Gracze mogli budować, eksplorować i przede wszystkim mordować zastępy umarlaków od 11 lat. Bez przerwy w wydaniu early access.

7 Days to Die już nie we wczesnym dostępie

The Fun Pimps Entertainment w długaśnym komunikacie przekazało, że pod ponad 11 latach w wydaniu wczesnego dostępu, ich sieciowy hit w końcu zmierza do graczy w edycji 1.0. Oznacza to podobno bardzo wiele nowej zawartości i sposobów zabijania zombie, ale także pełne wsparcie kontrolerów czy mnóstwo zmian “quality-of-life”.

Są też złe wieści. Jedną z nich jest ceny gry, która ulegnie podwyżce. Obecnie tytuł na Steam możemy kupić za 89,99 zł, ale po premierze wersji 1.0 cena podskoczy aż do 44,99 dolarów amerykańskich, czyli około 180 zł. Spora różnica, więc lepiej kupić teraz niż żałować potem. Tym bardziej, że od 22 do 29 kwietnia użytkownicy Steam kupią tytuł z przeceną rzędu 76%!

Ze względu na znaczące różnice techniczne między starym a obecnym sprzętem konsolowym, nie będziemy aktualizować starszej wersji. Posiadacze starszych wersji będą musieli kupić nowy tytuł. Ściśle współpracujemy jednak z Sony i Microsoftem, aby zapewnić zniżkę dla posiadaczy starszych wersji cyfrowych na zakup nowej edycji konsolowej. Wcześnie podjęliśmy decyzję o skupieniu się na “nowej” wersji gry, która jest zunifikowana z naszą wersją PC, a nasze wysiłki w celu aktualizacji gry po premierze będą w całości skoncentrowane na tej wersji.

– czytamy w komunikacie

Oznacza to tyle, że gracze posiadający tytuł na “starsze” konsole, będą musieli kupić go raz jeszcze. Przynajmniej twórcy zamierzają wprowadzić cross-play z graczami na PC.

Wiadomość cieszy jednak, bo okazuje się, że nawet po tylu latach od premiery wczesnego dostępu, niektóry gry nadal potrafią ukazać się w pełnej okazałości. Oczywiście nie wiemy, jaki będzie tego efekt, lecz mamy nadzieję, że taki, na jaki zasłużyli fani.

Źródło: 7 Days to Die

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie