Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

303 Squadron: Battle of Britain – walki powietrzne to nie wszystko

W grze znajdziecie także świetny moduł mechanika samolotowego oparty na prawdziwej historii Dywizjonu 303.

303 Squadron: Battle of Britain jest dostępne na platformie Steam w ramach Wczesnego Dostępu. Aktualnie dostępna wersja gry to, jak gwarantuje wydawca, pełna produkcja, którą przejść można od początku do końca w zakresie głównej historii. Ograniczenia związane z wersją Early Access pojawiają się w obrębie niektórych funkcjonalności, interakcji i powierzchni bazy RAF Northolt.

Oprócz zapowiadanej wersji komputerowej, Movie Games potwierdziło również, iż gra zostanie wydana na konsole Nintendo Switch, PS4 i XOBX 1. Przy projektach przenoszenia gry na konsole Movie Games współpracuje z SimFabric.

Często spotykamy się z porównaniami do gier War Thunder czy IL-2 Sturmovnik. Ze względu na gatunek, są one uzasadnione. Jednak warto zauważyć, że 303 Squadron: Battle of Britian wyróżnia spośród tych tytułów tematyka, chronologiczność fabuły, spójność misji w rozgrywce czy dostępność modułu mechanika. Nie staramy się zająć miejsca wspomnianych tytułów, mamy natomiast na celu wprowadzenie czegoś nowego w gatunku symulatorów walk powietrznych, pokazania, iż w gatunku symulatorów z powodzeniem wprowadzić można emocjonującą historię, która nie umniejsza jakości części symulacyjnej – mówi Bartek Rakowski, założyciel Atomic Jelly, studia Movie Games.

303 Squadron: Battle of Britain to pierwsza gra wojenna, której gameplay odzwierciedla historyczne wydarzenia Bitwy o Anglię, opowiadając bezpośrednio historię Dywizjonu 303. Produkcja łączy w sobie symulator lotów z modułem mechanika samolotowego, dodatkowo umożliwiając eksplorację bazy RAF Northolt w poszukiwaniu ukrytych zadań.

Źródło: Movie Games

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%