Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Polacy łączą podniebną walkę z symulatorem mechanika. Jest data premiery PC, będą wersje konsolowe

Oparty na prawdziwej historii, wyczekiwany przez graczy, symulator walk powietrznych z modułem mechanika samolotowego ma datę premiery.

303 Squadron: Battle of Britain zadebiutuje już 24 maja 2018. W tym dniu gracze otrzymają dostęp do wersji Early Access, która będzie rozwijana do września 2018. Dodatkowo wydawca ogłosił, że 303 Squadron: Battle of Britain zostanie wydany również na Nintendo Switch, PS4 i Xbox One.

303 Squadron: Battle of Britain to pierwsza gra łącząca symulator walk powietrznych, moduł mechanika samolotowego i semi-otwarty, dostępny do eksploatacji świat bazy RAF Northolt. Ze względu na wysoki realizm rozgrywki, opartej na faktycznym przebiegu zdarzeń podczas Bitwy o Anglię, produkcja szturmem zdobyła uznanie graczy na całym świecie.

303 Squadron: Battle of Britain

Zakończona w styczniu tego roku kampania na platformie Kickstarter, potwierdziła, iż społeczność czeka na naszą produkcję. Stale rosnąca liczba fanów na kanałach społecznościowych, liczne recenzje i wywiady, a także filmiki relacjonujące przebieg gry od popularnych graczy na platformie YouTube. To zdecydowanie najlepsze dowody popularności tej produkcji – mówi Maciej Miąsik, Wiceprezes Movie Games SA.

Zbliżająca się premiera gry to jednak nie jedyna nowa informacja dotycząca 303 Squadron: Battle of Britain. Oprócz zapowiadanej wersji komputerowej, Movie Games potwierdziło również, iż gra zostanie wydana na konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Przy projektach przenoszenia gry na konsole Movie Games współpracuje z SimFabric.

W obliczu bardzo dużego zainteresowania tytułem już na tym etapie Movie Games podjęło decyzję o wydaniu gry również na inne platformy. Jednym z dodatkowych celów kampanii Kickstarter była właśnie wersja 303 Squadron: Battle of Britain na konsole. Cieszymy się, że możemy dostarczyć wspierającej nas społeczności taką formę rozrywki, która stanowi bezpośrednią odpowiedź na ich potrzeby i oczekiwania – mówi Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

303 Squadron: Battle of Britain

Od 24 maja gra dostępna będzie na platformie Steam, ale także, dzięki współpracy z globalnym wydawcą Plug-In Digital, 303 Squadron: Battle of Britain dostępne będzie na ponad 70 innych platformach dystrybucji cyfrowej.

Bardzo cieszę się z rozpoczęcia współpracy z Movie Games przy tak niesamowitej i ważnej grze jaką jest 303 Squadron: Battle of Britain. Bardzo cenię sobie jakość i profesjonalizm gier tej spółki. Mam nadzieję na rozwinięcie długofalowej, wspólnej kooperacji biznesowej, podczas której będziemy mogli wspierać Movie Games w działaniach na arenie międzynarodowej – komentuje Francis Ingrand, CEO Plug-In-Digital.

Źródło: materiał producenta

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%