Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

2 gry za darmo: Mutant Year Zero: Road to Eden i Hyper Light Drifter

Już dzisiaj Epic Games Store udostępni do pobrania za darmo kolejne gry. 

O godz. 17:00 Epic Game Store zacznie rozdawać Mutant Year Zero: Road to Eden oraz Hyper Light Drifter. Tytuły będą dostępne za free do 22 sierpnia.

Mutant Year Zero: Road to Eden i Hyper Light Drifter za darmo

Pierwszy z wymienionych tytułów jest stosunkowo młody, ponieważ zadebiutował na PD w grudniu zeszłego roku. Mutant Year Zero: Road to Eden zdobył przychylność recenzentów, zatem warto zainteresować się tym tytułem. Średnia z blisko 60 ocena na Metacritic to 78/100.

Deweloperzy przedstawiają Mutant Year Zero: Road to Eden jako taktyczną grę przygodową łączącą system walki turowej znany z serii XCOM z mechaniką skradania się w czasie rzeczywistym oraz odkrywaniem świata, w którym skończyło się już panowanie rodzaju ludzkiego.

Jak czytamy w opisie Mutant Year Zero: Road to EdenLudzkość wyginęła. Na szczątkach cywilizacji żerują mutanty, zdeformowane humanoidy i zwierzęta – szukając ratunku lub po prostu czegoś do jedzenia. Aby przetrwać, musisz razem ze swymi kompanami wyruszyć na wyprawę do Zony.

Oczywiście w tak niebezpiecznym świecie będziemy musieli być uzbrojeni po zęby. Twórcy gry tłumaczą, że w  Mutant Year Zero: Road to Eden dostępne jest mnóstwo broni – od prowizorycznych proc po karabiny o dużym zasięgu, a także ubrań – od cylindrów po policyjne kamizelki kuloodporne. Nic tak nie oddaje atmosfery świata, na którym nie ma już ludzi, jak szarżujący z garłaczem w rękach zmutowany dzik w naszpikowanej kolcami metalowej zbroi.

Hyper Light Drifter to z kolei starsza gra (z 2016 roku), lecz nie oznacza to, że gorsza. Średnia na Metacritic z blisko 50 recenzji to 84/100.

Tytuł należy do gatunku zręcznościowych RPG w stylu retro, z pikselową grafiką nawiązującą do 16-bitowców. Świat Hyper Light Drifter zręcznie łączy elementy fantasy i science-fiction, zatem obok starych twierdz i zamków natkniemy się tutaj na relikty zaawansowanej cywilizacji.

Gracz wciela się natomiast w Wędrowca, który wyrusza na poszukiwania cennych artefaktów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się