Netflix oficjalnie potwierdza 2. sezon 1670. Polski hicior powróci

1670 powróci oficjalnie. Netflix zamówił 2. sezon | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Serial 1670 to jeden z najpopularniejszych polskich seriali na platformie Netflix. Firma potwierdziła, że oficjalnie zamówiła drugi sezon produkcji.

Wielu widzów po obejrzeniu rodzimego megahitu mogło zastanawiać się, czy będzie drugi sezon serialu 1670. Netflix oficjalnie potwierdza, że tak – serial powróci, a my znamy pierwsze informacje na jego temat.

Serial 1670 z drugim sezonem

Przez 11 tygodni serial utrzymywał się w polskim rankingu top 10 najchętniej oglądanych produkcji na platformie. Zdobył szerokie uznanie widzów, czemu zresztą ciężko się dziwić. Ba, nawet za granicą cieszy się sporą popularnością, szczególnie jak na tematykę. Fabularnie dostaliśmy opowieść o polskiej szlachcie, a przede wszystkim – szlachcicu Janie Pawle dążącym do zostania największym Janem Pawłem w historii Polski. Scenariusz koncentrował się na jego rodzinie, stosunkach z chłopami i sąsiadami, dość bezpośrednio komentując polską rzeczywistość.

Platforma Netflix oficjalnie przyznała, że zamówiła już 2. sezon 1670. Wieściom tym nie towarzyszy konkretna data produkcji prócz informacji, że zadebiutuje on w 2025 roku.

Od chwili przeczytania pierwszych stron scenariusza Jakuba Rużyłły wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Zespół utalentowanej obsady i twórców, na czele z duetem reżyserskim Macieja Buchwalda i Kordiana Kądzieli, stworzył serial niezwykle oryginalny i rezonujący z poczuciem humoru Polaków. Fakt, że cytaty z serialu na stałe weszły do naszego języka, jest najbardziej wymiernym dowodem fenomenu produkcji i ogromnej sympatii widzów. Cieszymy, że możemy oficjalnie potwierdzić to, na co czekają fani i ogłosić rozpoczęcie prac nad kolejnym sezonem produkcji.

– powiedział Kuba Razowski, Netflix Series Manager, CEE

Scenarzystą pozostanie autor pierwszego sezonu, Jakub Rużyłło. Ivo Krankowski i Jan Kwieciński będą producentami, natomiast za realizację znów odpowiada Akson Studio.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie