10 rzeczy, które wiemy o nowym Call of Duty: Advanced Warfare

Na jakich platformach zagramy, w kogo się wcielimy, z kim będziemy walczyć i czym postrzelamy? Oto odpowiedzi!

Świeże wydanie magazynu Game Informer przynosi sporo informacji na temat nowej odsłony popularnej serii FPS-ów. Zapraszamy na pierwsze konkrety dotyczące gry od studia Sledgehammer Games:

1. Call of Duty: Advanced Warfare na pewno pojawi się na pięciu platformach. Oprócz wersji na PC zagrają posiadacze: PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksa 360 oraz Xboksa One. Wersja na PS3 oraz Xboksa 360 ma zostać przygotowana przez inne studio. Co z edycją na Wii U. Póki co nie wiadomo, czy jest w planach.

2. Gra bazuje na całkowicie nowym silniku – zapewnił Michael Condrey, szef Sledgehammer Games. Konkretów jednak nie zdradził.

3. Odpalając Call of Duty: Advanced Warfare zostaniemy przeniesieni do 2054 roku. Świat przyszłości został zdominowany przez prywatne armie.

4. Stając do walki pokierujemy tylko jednym bohaterem. Mitchell – bo o nim mowa – to żołnierz pracujący dla firmy Atlas. Nudno nie będzie. Jako wszechstronnie wyszkolony zabijaka Mitchell będzie mógł zarówno pilotować myśliwce, jak i łódź podwodną. Żołnierz przemówi do nas – ale tylko w filmowych przerywnikach – głosem Troy’a Bakera.

5. Szefem firmy Atlas jest Jonathan Irons, w którego wcielił się Kevin Spacey. Kierowana przez nas postać zaprzyjaźni się z jego synem i tak trafi do wojskowej organizacji.

6. Żołnierze z Atlas mają dostęp do naprawdę nowoczesnej technologii. Kluczowe dla rozgrywki w Call of Duty: Advanced Warfare okażą się egzoszkielety, które umożliwiają dłuższe oraz wyższe skoki, wspinanie się po budynkach oraz zapewniają kamuflaż. W takim kombinezonie będziemy również silniejsi, wytrzymalsi na obrażenia oraz szybsi. Co ciekawe – egzoszkielety będziemy ulepszać zdobytymi podczas rozgrywki punktami.

7. Mitchell dostanie na wyposażenie również inne przydatne i śmiercionośne zabawki. Co konkretnie? Wyświetlacz działający w oparciu o rzeczywistość rozszerzoną, granaty pozwalające namierzyć pozycję przeciwnika, rękawice magnetyczne do wspinania się na wysokie ściany oraz bronie na magnetyczną amunicję.

8. Fabuła Call of Duty: Advanced Warfare skupi się na organizacji terrorystycznej. Jej członkowie planują jednoczesny atak na amerykańskie miasta. Na początek trafimy do San Francisco, później odwiedzimy Detroid. Będą inne lokacje? Na razie nie potwierdzono.

9. Twórcy zapewniają, że fabuła Call of Duty: Advanced Warfare nie będzie piątym kołem u wozu. Ma stanowić bardzo ważny aspekt gry.

10. Studio Sledgehammer Games myślało wcześniej o Call of Duty z perspektywy trzeciej osoby. Gra miała być osadzona w trakcie wojny w Wietnamie i opowiadać o operacji w Kambodży. Przez ponad pół roku prowadzono nawet prace nad grą. Ostatecznie produkt nie ujrzał światła dziennego. Mamy za to Call of Duty: Advanced Warfare!

Call of Duty: Advanced Warfare – pierwszy trailer

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • tomek12

    Wszyscy olewają Wii U i jakoś wcale mnie to nie dziwi. Wątpie, że będzie wersja na ta konsolę.

  • eld

    Tradycyjnie nic nowego….

  • końrafał

    Nie ma co, gra zapowiada sie mega. nie moge sie doczekać 🙂

8 Shares
Share8
+1
Tweet