Zwrot pieniędzy za cyfrowe gry na Xbox i Windows 10. Trwają testy nowego programu!

Kiedy będziemy mogli oddać grę i odzyskać pieniądze bez zbędnych formalności?

Microsoft planuje wprowadzenie nowych reguł, dzięki którym będziemy mogli oddać cyfrową grę lub aplikację na Xbox lub Windows 10 bez wypełniania tony wniosków. Obecnie funkcja jest testowana przez użytkowników z dostępem do Xbox One Preview i powinna trafić do wszystkich graczy w jednej z najbliższych aktualizacji. Kiedy konkretnie? Nie wiadomo.

Możliwość oddania gry/aplikacji nie będzie oczywiście nieograniczona. Microsoft wymienia kilka warunków.

Po pierwsze, będziemy mogli oddać cyfrowy produkt tylko wtedy, gdy używaliśmy go przez mniej niż 2 godziny. Po drugie, skorzystamy z prawa zwrotu tylko w ciągu 14 dni od daty zakupu gry bądź aplikacji.

Microsoft zastrzega jednak, że z programu zwrotów wyłączone będą przepustki sezonowe oraz DLC. Ponadto nie oddamy określonych aplikacji na Windows 10 (szczegółów nie wyjaśniono). Przed oddaniem produktu będziemy musieli go ściągnąć i przynajmniej raz uruchomić. Zwrotu gier/aplikacji dokonamy przynajmniej dzień po premierze produktu, jeśli nabyliśmy go w drodze pre-ordera.

Firma zwraca również uwagę, że nadużywanie zwrotów będzie skutkowało tym, że nie będziemy mogli więcej ich dokonywać. O jakie nadużycia chodzi? Nie wiadomo, lecz zapewne firma ma na myśli sytuacje, w których gramy niecałe 2 godziny w każdy tytuł, a następnie go oddajemy, a sytuacja często się powtarza.

Warto zatem pamiętać, by korzystać z nowej funkcji, kiedy tylko zostanie udostępniona, rozważnie i z umiarem!

Najważniejsze w nowej możliwości jest to, że zwrot pieniędzy jest automatyczny i nie musimy podawać żadnych przyczyn, dlaczego oddajemy grę. Ma być szybko i wygodnie.

Zwrot pieniędzy za cyfrowe gry na Xbox i Windows 10

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: